Naga MarketsSpadki na rynkuPoniedziałkowa sesja przyniosła kontynuację korekty na globalnym rynku akcji, chociaż rynek, który ją na początku września zapoczątkował – amerykański Nasdaq, odrobił większość strat w ostatnich chwilach sesji. Globalnie, mocno przecenił się sektor bankowy, w reakcji na publikacje dziennikarskiego śledztwa w sprawie podejrzanych transakcji dokonywanymi m.in. przez takie banki jak JP Morgan, HSBC czy Deutsche Bank sprzed 6 lat.

Wyprzedaży uległo także złoto, które jednak wybroniło okrągły poziom 1900 USD. Ogólnie za pogorszeniem sentymentu rynkowego bardziej aniżeli przewartościowanie „wzrostowych spółek”, co ewidentnie miało miejsce na początku września, obecnie zdają się stać głównie obawy inwestorów związane z rosnącą liczbą nowych przypadków zakażonych koronawirusem, i ryzykiem wprowadzania ograniczeń w reakcji na ten fakt w kluczowych gospodarkach.

WIG20 i mWIG40 traciły niemal 3% w poniedziałek

Krajowe indeksy podążyły za globalnym trendem odwrotu od ryzyka, a niemal 3%-owa przecena indeksów WIG20 i mWIG40 spowodowała przekroczenie okrągłych poziomów wsparcia – odpowiednio 1700 pkt. i 3500 pkt.

Wśród blue chipów sytuację ratowało ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji Play po cenie 39 zł za akcję, które spowodowało wzrost ceny waloru o przeszło 36% przy wartości obrotu przekraczającej 643 mln zł. Będzie to notabene największe, bo o wartości blisko 10 mld zł, wezwanie w historii GPW. W wyniku podania tej informacji zyskały również notowania innych spółek z sektora tj. Orange i Cyfrowy Polsat.

Inwestorzy pozytywnie odebrali zainteresowanie inwestora zagranicznego aktywami Play oraz wezwanie po cenie znacząco wyższej niż rynkowa. W ramach indeksu średnich spółek jedynie LiveChat, Kernel i GPW zakończyły sesję na plusie, z drugiej strony wątek prania pieniędzy poprzez konta ING Bank Śląski pogłębił przecenę spółki, która straciła przeszło 9%. Dzisiaj inwestorzy mają szansę zdyskontować informacje podane po sesji przez PKN Orlen o wezwaniu do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji Energa po cenie 8,35zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here