Naga MarketsmWIG40 w górę o 1,1%, sWIG80 zyskiwał 1,2% w środęWarszawa wyróżnia się na tle Europy Wczorajszą sesję krajowi inwestorzy zaliczą do udanych. Blue chipy zyskały 2,4%, zbliżając się jednocześnie do poziomu 1900 pkt. (po raz pierwszy od przełomu lutego-marca!). O 1,1% wzrósł mWIG40, a o 1,2% sWIG80. Postawa warszawskiego parkietu może cieszyć szczególnie, jeśli spojrzymy na większe indeksy w Europie. DAX stracił 0,5%, a FTSE zyskał jedynie 0,2%.

Na zielono świeciły też giełdy w USA, jednak skala wzrostów również nie była zbyt duża (S&P500 +0,2%). W kalendarium makro czeka nas dzisiaj wysyp finalnych odczytów indeksów PMI dla głównych gospodarek, odczyt sprzedaży detalicznej dla strefy Euro czy raport Challengera w USA. Rynki śledzą z uwagą doniesienia nt. szczepionki na COVID-19, a ze strony części zarządzających globalnymi funduszami pojawiają się wypowiedzi, że przyszły rok może przynieść dalsze wzrosty i rekordy na części giełd. Nastroje o poranku są neutralne, co widać po kontraktach na największe światowe indeksy (zmiany oscylują w okolicy zera), co tym samym zwiastuje spokojny początek notowań również w Warszawie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wybrane informacje ze spółek:

  • PKN Orlen: Pogorszenie otoczenia makro w listopadzie; marża raf. 0,7 USD/bbl, vs 1,7 USD/bbl w 10.20 (-73% r/r), marża petchem. 841 EUR/t (+8,7% r/r). negatywne marże rafineryjne w pierwszych dniach grudnia
  • Biomed-Lublin: Urząd wydał zgodę na badanie kliniczne immunoglobuliny anty SARS-CoV-2.
  • mBank: KNF obniżyła bufor walutowy do 3,24 pkt. proc. z 3,62 pkt .proc.
  • TIM: Rekordowa sprzedaż w listopadzie’20 (+36,5%) gł. w kanale tradycyjnym
  • Ciech: Spółka rozpoczęła produkcję profesjonalnych maseczek (Puls Biznesu)
  • Getin Noble Bank: KNF podniosła bufor walutowy do 1,36 pkt. proc. z 1,32 pkt. proc

Adrian Górniak, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here