Naga Marketssiedziba mabionAmerykański rynek akcji wczoraj potwierdził zakończenie korekty – indeks S&P 500 zyskał 1,1%, podobnie umocnił się Nasdaq. Podczas gdy rynek akcji odbija, rentowności amerykańskich obligacji kontynuują swoje wzrosty, dla przykładu rentowności 10-latków sięgają już poziomów ostatni raz widzianych w styczniu 2020 roku. Jeszcze w tym tygodniu może zostać dopuszczona do użytku w USA trzecia szczepionka, pochodząca od firmy Johnson & Johnson. Amerykańska Agencja Leków i Żywności (FDA) oznajmiła już wczoraj, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna.

Akcje Mabionu rosły najsilniej w ramach mWIG40

Środa przyniosła odbicie na krajowym rynku, wśród blue chipów na niewielkim minusie znalazły się jedynie walory Cyfrowego Polsatu (-0,3%) i LPP (-0,1%), z drugiej strony najmocniej wzrosły akcje Lotosu (+3,9%), Santandera (+3,5%) i Dino (+2,7%).  Ze względu na atak hakerski wymierzony w  studio CD Projekt zapowiadane było opóźnienie prac nad grami – spółka poinformowała, że wyda drugi, większy patch do gry „Cyberpunk 2077” w drugiej połowie marca.

Te artykuły również Cię zainteresują


Notowania złota z korektą spadkowąWczoraj najmocniej wzrósł indeks mWIG40, w którym najlepiej wypadły walory Mabionu (+6,4%) – dzień wcześniej informowano o emisji do 2,43 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy, dokonano również zmian w składzie Rady Nadzorczej. Równie mocno wzrósł Mercator (+6,2%), który ma szansę zasilić indeks WIG20. Z pozostałych informacji: 1. Zysk netto Pekao wyniósł 185 mln zł, wobec 686 mln zł w ubiegłym roku, konsensus analityków zakładał wynik na poziomie 73 mln zł.

Dodatkowo bank szacuje, że strata z tytułu ugód zgodnych z propozycją KNF wyniosłaby 350-400 mln zł. 2. PGE szacuje EBITDA na poziomie 1,62 mln zł, o 3,7% powyżej konsensusu analityków, wobec 1,07 mld zł przed rokiem. 3. Asbis wypracował 21,4 mln USD zysku netto wobec 8 mln USD w analogicznym okresie poprzedniego roku. 4. Asseco SEE w ubiegłym kwartale zyskało 34,6 mln zł, zgodnie z konsensusem i o 24% więcej niż w ubiegłym roku.

Adam Dudoń, Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here