Naga MarketsmWIG40 tracił 1,6%. Średnim spółkom ciążyły notowania Ten Square GamesWtorkowa sesja przyniosła przeszło 1%-ową zwyżkę dla kluczowych amerykańskich indeksów, co oznacza nowe historyczne maksima notowań zarówno dla indeksu S&P 500, jak i dla Nasdaq. W temacie spółek solidne 3%-owe wzrosty odnotowały walory Apple i Tesli, a producenci szczepionek Pfizer i Moderna złożyli wnioski do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o zgodę na stosowanie szczepionek na terenie Unii Europejskiej – zgoda ma mieć pierwotnie charakter warunkowy (dopuszczenie do użytku w nadzwyczajnej sytuacji).

Kurs Moderny początkowo otworzył się z solidnym wzrostem, lecz z każdą kolejną chwilą oddawał wzrost, aż spółka zakończyła dzień z niemal 8%-ową przeceną. Dzisiaj do użytku w Wielkiej Brytanii została dopuszczona szczepionka Pfizera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ten Square Games w dół o niemal 13%

Na krajowym rynku kluczowe indeksy zachowały się rozbieżnie – indeks blue chipów odnotował 1,3%-owy wzrost, indeks mWIG40 przecenił się o 1,6%, a indeks sWIG80 zakończył dzień bez większych zmian. Do wzrostów indeksu WIG20 najmocniej przyczynił się zwyżkujący o 4,2% CD Projekt, kurs producenta gier wystrzelił na 10 dni przed premierą największej gry w historii spółki „Cyberpunk 2077”, znaczenie ruchu potwierdza zwiększona wartość obrotu z ostatnich dwóch sesji, która oscyluje w granicach 400 mln zł.

Notowaniom indeksu średnich spółek ciążyły m.in. walory TSGames – spółka przeceniła się o 12,7% po podaniu informacji o przychodach pochodzących z najważniejszej gry studia „Fishing Clash”, które w listopadzie wyniosły ok. 7 mln USD, o 2 mln USD mniej niż w październiku. Z pozostałych tematów: 1) Allegro wejdzie w skład indeksu Stoxx Europe 600 w miejsce LPP. 2) Cormay zastąpi Energę w indeksie mWIG40 po sesji 3 grudnia, a na miejsce Cormay w skład indeksu sWIG80 wejdzie Games Operators. 3) Cordia International wzywa do sprzedaży 6 905 644 akcji Polnordu po cenie 3,55zł.

Adam DudońConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here