Naga MarketsPoczątek nowego tygodnia obrotu przyniósł wzrost krajowego, głównego indeksu, WIG20, o 1,92%. mWIG40 zyskał 1,21% podczas gdy sWIG80 podbił o 1,49%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,22 mld z czego 880 mln przypadło na sam WIG20.

Przed sesją nastroje na rynkach były raczej mieszane. Rosły parkiety w Chinach (pod dane makro) jednak pozostałe rynki w Azji nieznacznie spadały. Było to konsekwencją słabego zachowania indeksów w piątek. Inwestorzy zwracają uwagę na zapowiedzi obostrzeń anty-COVID19 aż do kwietnia. Dodatkowo pakiet wsparcia ze strony Bidena, wydaje się być już w cenach. Ostatecznie jednak europejskie parkiety zakończyły handel na „+” pomimo spadkowego początku obrotu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lokalnie wsparciem dla WIG20 okazał się sektor energetyczny. Wyraźne podbicie kursów PGE (+7,7%) Tauronu (+7,22%) było wynikiem doniesień z MAP potwierdzających scenariusz wydzielenia aktywów węglowych z bilansów. Co ciekawe liderem zwyżki, w ramach WIG20, były dziś akcje JSW (+18,83%), które po udanej końcówce poprzedniego tygodnia zanotowały techniczne wybicie przez 29 PLN. Ponadto RN poinformowała dziś o odwołaniu ze stanowiska prezesa W. Hereźniaka. Wśród mniejszych spółek warto wspomnieć o 15% zwyżce akcji Polimexu-Mostostal, przy podwyższonych obrotach. W zakresie reakcji na ESPI – kurs Mercator Medical spadł dziś 8,5%. Spółka przed sesją podała szacunki za IV kw.

Dzisiejsza sesja przynosi, ostatecznie, wzrostowe otwarcie tygodnia. Warto jednak pamiętać, iż była to sesja bez handlu kasowego w USA, co ogranicza nieco jej istotność. WIG20 ponownie jednak kwotowany jest powyżej 2000 pkt., ok. 75 pkt. od ostatnich szczytów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here