Naga MarketsmWIG40 oraz sWIG80 w dół przez narodową kwarantannęNarodowa kwarantanna dołuje GPW Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie miała dwa oblicza. Przez większość sesji WIG20 świecił na zielono, jednak konferencja min. zdrowia i wprowadzenie narodowej kwarantanny od 28 grudnia, zdołowała blue chipy, które finalnie zamknęły się 0,5% pod kreską.

GPW na czerwono w czwartek

Podobny los spotkał też mWIG40 i sWIG80, które straciły odpowiednio 1,0% i 0,6%. W dużo lepszych nastrojach dzień zakończyli inwestorzy na większych giełdach w Europie (DAX +0,8%, FTSE +1,0%) oraz USA (S&P500 +0,6%, DJIA +0,5%), gdzie rosną nadzieje na zatwierdzenie pakietu wsparcia dla gospodarki. Kalendarium makro nie będzie dziś zbyt bogate w informacje, a ciekawsze wdają się jedynie dane o krajowej produkcji przemysłowej oraz odczyt indeksu instytutu Ifo w Niemczech.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy lekko tracą, jednak skala spadków nie jest na tyle duża, aby zakładać, że początek notowań zaczniemy na czerwono (kontrakty na S&P500 tracą ok. 0,2%).

Adrian Górniak, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here