Naga MarketsElon MuskAkcje Tesli wzrosły w trakcie wtorkowego handlu o ponad 8,2 proc. a akcje Facebooka spadły o ponad 1,4 proc. Między innymi to właśnie ta zmienność na amerykańskim rynku akcji przyczyniła się do zmian w czołówce zestawienia najbogatszych ludzi na świecie.

Elon Musk trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie

Jeszcze wczoraj, gdy pisaliśmy o najnowszych inwestycjach Warrena Buffeta, 3. najbogatszym człowiekiem na ziemi był Mark Zuckerberg. Najnowsze dane wskazują jednak, że spadł on z tego prestiżowego podium na rzecz Elona Muska, którego majątek wyceniany jest obecnie na 110 miliardów dolarów.

Źródło: Bloomberg Billionaires Index

Oznacza to, że tylko w trakcie wtorkowej sesji na Wall Street założyciel Tesli wzbogacił się o 7,6 mld USD. Licząc natomiast od początku roku, majątek kontrowersyjnego miliardera powiększył się o 82,2 mld USD. Dla porównania, w tym samym czasie, Mark Zuckerberg zarobił “zaledwie” 25,7 mld USD.

Za tak znaczą aprecjację akcji motoryzacyjnego giganta podczas wtorkowego handlu odpowiedzialny był komunikat dot. włączenia spółki do indeksu S&P 500, o czym więcej przeczytasz tutaj.

Analizując dane z Indeksu Miliarderów Bloomberga należy jednak pamiętać, że przedstawione tam wartości przedstawiają majątek ulokowany głównie w pakietach akcji spółek giełdowych, a nie w gotówce. Oznacza to, że wspomniany wyżej zysk jest jedynie “papierowy” i wynika on ze zmiany notowań poszczególnych akcji znajdujących się w portfelach wspomnianych osób.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBOŚ zamierza przedstawić zaktualizowaną strategię w połowie 2021 r.
Następny artykułPre-Market: Indeksy wpadają w spadkowy akcent. Sentyment na DAX i NQ może być kontynuowany
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here