Naga Markets

W czwartek zgodnie z raportem złożonym w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prezes Tesli, Elon Musk sprzedał kolejny pakiet akcyjny zbliżając się do zadeklarowanego pakietu sprzedaży udziałów w firmie. Do tej pory już Musk sprzedał około 10,1 miliona akcji. Wyprzedaż Muska zdaje się jednak nie mieć większego wpływu na akcję spółki, gdy ta cały czas utrzymuje się powyżej progu 1 tys. dolarów.

  • CEO Tesli, Elon Musk sprzedaje kolejny pakiet akcji
  • Na ten moment prezes Tesli zbliża się do zadeklarowanego 10-procentowego pakietu
  • Do tej pory Musk sprzedał około 10,1 miliona akcji
  • Przekłada się to na kwotę rzędu 10,86 miliarda dolarów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

To już blisko 11 miliardów z akcji Tesli

CEO Tesli, Elon Musk sprzedał więcej akcji firmy, zgodnie z dokumentacją Securities and Exchanges Commission (Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Miliarder wykonał opcje na zakup 2,1 miliona akcji po cenie 6,24 dolarów, po czym sprzedał nieco mniej niż milion za kwotę od 1 058 do 1 112 dolarów, w sumie 1,01 miliarda dolarów.Do tej pory już ekscentryczny miliarder – Elon Musk sprzedał około 10,1 miliona akcji i zarobił około 10,86 miliarda dolarów. Po raz pierwszy zaczął sprzedawać akcje Tesli po opublikowaniu ankiety na Twitterze, w której jego zwolennicy głosowali za jego sprzedażą 10% jego całkowitego udziału.

wykres Kurs akcji Tesla H4 03.12.2021
Kurs akcji Tesla H4 03.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak widać po samym wykresie akcji spółki Tesla, wyprzedawanie akcji jej CEO nie ma większego przełożenia na wycenę. Rynek stabilnie utrzymuje się ponad progiem 1 tysiąca dolarów za akcje, co może nadal mieć miejsce. Zgodnie z tym co pisali analitycy jeszcze przed jego decyzją: wyprzedaż akcji Muska nie powinna mieć żadnego wpływu na wycenę akcji.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułGrodno potwierdza mocne wyniki. Kurs w kanale wzrostowym – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułPKN Orlen odbija po 22% spadku notowań
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here