Naga MarketsElon Musk, twórca Tesli, na początku tego tygodnia potępił ogromną ilość energii potrzebnej do wydobycia bitcoinów. Nastąpiło to tuż po jego decyzji o zawieszeniu wykorzystania BTC do sprzedaży samochodów elektrycznych. Powtórzył również swój apel o „podatek węglowy” w związku z obawami dotyczącymi „szybko rosnącego wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia bitcoinów i transakcji, zwłaszcza węgla, który ma najgorsze emisje ze wszystkich paliw”. Chociaż miliarder może nie chcieć używać bitcoina przy sprzedaży Tesli, chyba że jego wydobycie przejdzie na bardziej zrównoważoną energię, to dogecoin, kryptowaluta stworzona dla żartu, jest coraz częściej przez niego wspierana, choć nie wydaje się, aby miało tak pozostać w dłuższym terminie. To kreuje pytanie, czy miliarder nie stworzy własnej wydajnej kryptowaluty?

Dogecoin ma szybszą produkcję i większy rozmiar bloku oraz niższą prowizję niż bitcoin

Powody, dla których Dogecoin „wygrywa” w porównaniu z bitcoinem, według Muska, obejmują: Doge ma x10 szybszą produkcję i rozmiar bloku oraz x100 niższą prowizję,. Musk jakiś czas temu został okrzyknięty mianem „Dogefather”, a dogecoin w jego ocenie to „kryptowaluta ludu”.  Miliarder wskazuje, że DOGE jest również mniej uciążliwy dla środowiska niż bitcoin i jest bardziej przystępny cenowo ze względu na wysoką podaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak czy to sprawia, że ​​jest to idealna kryptowaluta, której Musk chciałby trzymać się w długim terminie? Prawdopodobnie nie, ale na tę chwilę trudno wskazać, która kryptowaluta byłaby dla niego lepsza niż dogecoin. Coraz częściej spekuluje się, że twórca Tesli może stworzyć i uruchomić swoją kryptowalutę.

Dlaczego po prostu nie stworzyć od podstaw kryptowaluty, która technicznie robi wszystko, co chcesz, ma duże wsparcie programistyczne i nie ma dużej koncentracji własności, przynajmniej na początku? – napisał pod postem jeden z użytkowników Twittera.

Co ciekawe, Musk powiedział w piątek, że pracuje nad rozwojem dogecoina, aby „poprawić efektywność transakcji systemowych”. Jednak nie jest jasne, czy miliarder miał na myśli wzrost prędkości, zużycie energii czy użyteczności sieci.

invest

 

Kurs dogecoina (DOGE) utrzymuje się powyżej 0,50 USD za monetę

Notowania DOGE/USD spadły w sobotę poniżej poziomu 0,50 USD, by ostatecznie przetestować lokalny poziom wsparcia 0,47 USD. Kupujący zdołali wyhamować impuls spadkowy zamykając wczorajszą sesję powyżej poziomu 0,50 USD. W niedzielę popołudniu kurs nieznacznie wzrasta do okolic 0,52 USD po wcześniejszym teście 0,57 USD. Dopiero spadek poniżej 0,47 USD przywróci presję spadkową z celem na dołek 0,33 USD. Z drugiej strony ponowny wzrost powyżej lokalnego szczytu 0,6050 USD otworzy drogę w kierunku historycznego maksimum 0,76 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania livechat | notowania dax | s&p 500 | kurs dolara forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here