Naga MarketsW USA powraca debata nt. cyfrowego dolara. Niedawno o blockchainie i private coinach wspominał Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin. Głos zabrali jednak i inni urzędnicy i politycy. W tym doradczyni ds. gospodarczych samego prezydenta.

„Potrzebujemy cyfrowej waluty […], ale raczej, aby pomóc zachować prymat dolara na całym świecie” – twierdzi z kolei Judy Shelton, która jest doradcą gospodarczym Trumpa. Zapytana, w jaki sposób chroniłaby dolara jako walutę rezerwową i jak wpływałoby to na dolara cyfrowego, odpowiedziała portalowi CoinDesk:

„Myślę, że to niezwykle ważna dyskusja i zgadzam się z twoją oceną: myślę, że jesteśmy zmuszeni o tym pomyśleć”.

Judy Shelton jest amerykańskim doradcą gospodarczym prezydenta Donalda Trumpa. Jest znana ze swojego poparcia dla powrotu do standardu złota i krytyki Rezerwy Federalnej. Trump ogłosił 2 lipca 2019 r., że nominuje Shelton do Fed, a jej nominacja jest obecnie w toku w Senacie. Jest jedną z dwóch nominowanych na stanowisko.

Kongres o cyfrowych walutach

Z kolei senator Tom Cotton wypowiedział się nt. inicjatyw w zakresie emisji walut cyfrowych, za którymi stoją Facebook i chiński bank centralny. Facebook planuje uruchomić własną kryptowalutę Libra w 2020 r., z kolei Ludowy Bank Chin podjął dodatkowe kroki w celu cyfryzacji juana.

Takie działania w sektorze publicznym i prywatnym mogą negatywnie wpłynąć na gospodarkę Stanów Zjednoczonych, jeśli ta nie nadąży za duchem czasu. Oczywiście dyskusja na temat dolara cyfrowego jest niezwykle ważna dla Rezerwy Federalnej i zapewne będzie kontynuowana.

Uwaga na kryptowaluty!

Z kolei Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin niedawno wypowiadał się w czasie debaty w Kongresie na temat tego, jak władze planują od 2021 r. chronić się przez negatywnymi skutkami cyfrowych walut, które są oparte na blockchainach:

“Zamierzamy wprowadzić kilka istotnych nowych wymagań w FinCEN [Financial Criminal Enforcement Network]. Chcemy mieć pewność, że technologia postępuje naprzód, ale z drugiej strony chcemy się upewnić, że kryptowaluty nie są używane jako odpowiedniki starych szwajcarskich kont bankowych z tajnym numerem”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here