Naga MarketsMurapol sprzedał 655 mieszkań w III kw. 2020 r., a przekazał 1 391, podał deweloper. Narastająco od początku roku sprzedaż wyniosła 2 140 lokali, a przekazania 2 480.

Murapol sprzedał 655 mieszkań w III kw. 2020 r.

“W okresie od stycznia do września br. Grupa Murapol podpisała 2 140 umów deweloperskich i przedwstępnych, z czego 655 w trzecim kwartale br. Największym zainteresowaniem mieszkania Murapolu cieszyły się w Krakowie i Wieliczce, a także w Katowicach, gdzie nabywców znalazło odpowiednio 402 i 359 lokali. Znaczącą liczbę umów dot. sprzedaży mieszkań spółka podpisała także w Łodzi – 273, Poznaniu – 218 i Gdyni – 205. W Warszawie Murapol sprzedał 150 lokali, we Wrocławiu – 137, a w Tychach – 126. Po blisko 100 umów zostało podpisanych klientami w Gliwicach, Toruniu i Mikołowie” – czytamy w komunikacie.

W ciągu trzech kwartałów br. Murapol przekazał klucze do 2 480 lokali mieszkalnych, w tym 1 391 w okresie od lipca do września. Najwięcej mieszkań zostało wydanych klientom w Katowicach – 512, Warszawie – 432, Łodzi – 320, Krakowie i Wieliczce – 256 i Wrocławiu – 224. Ponadto klucze do swoich lokali odebrało 178 klientów w Gdyni, 172 w Tychach i 151 w Toruniu. Po blisko 100 mieszkań zostało przekazanych nabywcom w Gliwicach i Mikołowie, podano również.

“Od stycznia do września br. podpisaliśmy o ponad 12,5% więcej umów deweloperskich i przedwstępnych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To wynik bardzo satysfakcjonujący, zwłaszcza w tak specyficznej sytuacji, jaką mamy od wczesnych miesięcy tego roku. To także potwierdzenie, że właśnie w tak trudnych warunkach nieruchomości darzone są największym zaufaniem jako ta najbardziej stabilna i opłacalna forma lokowania kapitału. Oczywiście, nie bez znaczenia jest nasz model biznesowy rozproszonej geograficznie działalności, który pozwala nam docierać z ofertą do nabywców z różnych zakątków Polski, a także produkt pozycjonowany w najbardziej chłonnej części rynku mieszkaniowego, w segmencie popularnym i affordable premium” – powiedział prezes Nikodem Iskra, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Dodał, że pomimo nadzwyczajnej sytuacji pandemicznej, od początku jej trwania spółka nie zwolniła tempa rozwoju.

“Wręcz przeciwnie, nie rezygnując ze stacjonarnej obsługi, dodatkowo umożliwiliśmy klientom odbywanie wideorozmów z naszymi doradcami i zdalną rezerwację lokali. Ponadto powołaliśmy program wsparcia dla naszych klientów kredytowych – BankPartnerMurapol, a w ostatnich miesiącach weszliśmy do kolejnej, 16. lokalizacji na naszej mapie działalności, wprowadzając do sprzedaży premierową inwestycję w Bydgoszczy. To wszystko zaprocentowało bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi zrealizowanymi od początku tego roku” – zakończył prezes.

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2019 r. sprzedał 3 674 mieszkania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here