TMS


Dyrektor generalny Berkshire Hathaway Warren Buffett, legendarny inwestor wartościowy, nie dostrzega w bitcoinie wiele wartości, wczoraj wyznał, że bitcoin jest jedynie trutką na szczury do kwadratu. Zaś długoletni współpracownik Buffetta Charlie Munger, lubi bitcoina jeszcze mniej…. oto co sądzi o kryptowalutach.


Munger, na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire powiedział: „Myślę, że ludzie, którzy są profesjonalnymi traderami i handlują na kryptowalutach, są po prostu obrzydliwi”. Powtarzał, że widzi w kryptowalutach wyłącznie spekulacyjny środek, który nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Na końcu dodał, że cały tren biznes jest antyspołeczny, głupi i niemoralny.

„Załóżmy, że możesz zarobić dużo pieniędzy na handlu świeżo zebranymi mózgami od niemowląt. Wejdziesz w to? Jest to okropna idea. Dla mnie bitcoin jest tak samo zły. Uważam go za połączenie demencji i niemoralności.” – skwitował.

Jedną pozytywną rzeczą, którą zauważa wiceprezes Berkshire to technologia która za tym stoi: „Postęp komputerowy, który stoi za bitcoinem jest wielkim trumfem ludzkiego umysłu”. Mimo to, Munger wyraźnie znajduje się w obozie krytyków, bez wątpienia jest to  najbardziej zjadliwy komentarz jaki można było usłyszeć od dużej instytucji finansowej w kierunku kryptowalut.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSaxo Bank: Opcje Trumpa w sprawie Iranu
Następny artykułCrypto Future Conference już 15 czerwca!
Redaktor Comparic.pl. Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here