Naga MarketsDyrektor generalny Berkshire Hathaway Warren Buffett, legendarny inwestor wartościowy, nie dostrzega w bitcoinie wiele wartości, wczoraj wyznał, że bitcoin jest jedynie trutką na szczury do kwadratu. Zaś długoletni współpracownik Buffetta Charlie Munger, lubi bitcoina jeszcze mniej…. oto co sądzi o kryptowalutach.


Munger, na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire powiedział: „Myślę, że ludzie, którzy są profesjonalnymi traderami i handlują na kryptowalutach, są po prostu obrzydliwi”. Powtarzał, że widzi w kryptowalutach wyłącznie spekulacyjny środek, który nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Na końcu dodał, że cały tren biznes jest antyspołeczny, głupi i niemoralny.

„Załóżmy, że możesz zarobić dużo pieniędzy na handlu świeżo zebranymi mózgami od niemowląt. Wejdziesz w to? Jest to okropna idea. Dla mnie bitcoin jest tak samo zły. Uważam go za połączenie demencji i niemoralności.” – skwitował.

Jedną pozytywną rzeczą, którą zauważa wiceprezes Berkshire to technologia która za tym stoi: „Postęp komputerowy, który stoi za bitcoinem jest wielkim trumfem ludzkiego umysłu”. Mimo to, Munger wyraźnie znajduje się w obozie krytyków, bez wątpienia jest to  najbardziej zjadliwy komentarz jaki można było usłyszeć od dużej instytucji finansowej w kierunku kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSaxo Bank: Opcje Trumpa w sprawie Iranu
Następny artykułCrypto Future Conference już 15 czerwca!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here