Naga MarketsEkonomiści Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie opublikowali raport przedstawiający ich najnowsze projekcje dot. rynku walutowej. W dalszym ciągu podtrzymują oni swoją krótką pozycję na EUR/RUB, lecz zamknęli sporty na AUD/NZD.

Wzrost cen ropy wspiera RUB

– Podtrzymujemy krótką koncepcję transakcyjną na EUR/RUB. Idea ta nabrała impetu spadkowego w ciągu ostatniego tygodnia po tym, jak EUR/RUB przełamał wsparcie na poziomie 86,000 – wskazali ekonomiści MUFG dodając, iż wyższa cena ropy Brent, która ponownie wzrosła powyżej 75 USD za baryłkę, zwiększyła popyt na rubla.Eksperci dostrzegają, że rubel stał się bardziej atrakcyjny jako waluta carry, ponieważ Centralny Bank Federacji Rosyjskiej (CBR) agresywnie zaostrzył politykę. Fakt ten sprawił, że rentowności w Rosji są obecnie znacznie wyższe niż na rynkach rozwiniętych. CBR zasygnalizował również, że kolejne podwyżki mogą nastąpić w nadchodzących miesiącach.

Główne zagrożenia dla długiej pozycji w rublu wynikają z głębszego spowolnienia globalnego wzrostu, a w bardziej bezpośredniej perspektywie z jastrzębiej reakcji rynku na zaktualizowany dot plot Fedu, co może wywołać wzrost zmienności na rynku.

MUFG księguje zyski z sportów na AUD/NZD

Równocześnie, ekonomiści MUFG poinformowali o zamknięciu krótkiej pozycji na parze AUD/NZD. Mimo, iż wciąż dostrzegają oni potencjał do spadku notowań tej pary walutowej, to jednak biorąc pod uwagę, że rynek zbliża się do ich celu na poziomie 1,0250 postanowili zamknąć pozycję księgując wypracowany do tej pory zysk.

AUDNZD Weekly

– Uzasadnieniem dla transakcji była chęć skorzystania z pogłębiającej się dywergencji polityki pomiędzy RBA i RBNZ. W ciągu ostatniego tygodnia oczekiwania te przesunęły się bardziej na korzyść NZD w stosunku do AUD po tym, jak prezes RBA Lowe wycofał się z oczekiwań podwyżki stóp przed 2024 rokiem – wskazali ekonomiści dodając, że większą uwagę rynku przyciągnęły również obawy o wzrost gospodarczy w Chinach, gdyż dane dotyczące aktywności gospodarczej w sierpniu nadal spowalniają, a rosnące prawdopodobieństwo restrukturyzacji zadłużenia Evergrande zwiększyło obawy o słabość sektora nieruchomości.

W ich ocenie, wydarzenia te nadal stwarzają ryzyko dla AUD w najbliższym czasie.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs chf | livechat akcje rekomendacje | polenergia akcje notowania | giełda xtb | cena akcji playway | livechat cena akcji | notowania biomed lublin | pekao akcje opinie |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułZaledwie 3 spółki odnotowały roczny rekord notowań w poniedziałek. Walory JSW spadły o ponad 8%!
Następny artykułJaka jest przyszłość kryptowalut?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here