Naga MarketsMUFG utrzymuje negatywne nastawienie do funta (GBP)Analitycy MUFG oczekują, że gwałtowny wzrost cen energii wywrze dalszą presję wzrostową na inflację. Gospodarka Wielkiej Brytanii ma radzić sobie gorzej, a Bank Anglii będzie niechętny do podwyżek stóp procentowych. To zdaniem analityków osłabi kurs funta (GBP).

MUFG utrzymuje negatywne nastawienie do GBP

Według MUFG presja kosztowa odbije swe piętno na wzroście gospodarczym UK. Oczekiwania rynku mogą przy tym zostać zawiedzione.— Pomimo znaczącego zniesienia słabości funta w zeszłym tygodniu, utrzymujemy naszą krótkoterminową negatywną opinię na temat GBP – wskazuje MUFG.

Sytuacja energetyczna UK w tym tygodniu uległa dalszemu pogorszeniu. 

Chociaż ceny rosły także w Europie, ogólna pozycja Wielkiej Brytanii jest znacznie bardziej wrażliwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak magazynowania.

— Ryzyko wzrostu cen w Wielkiej Brytanii w stosunku do Europy wydaje nam się wyższe, biorąc pod uwagę brak magazynowania, a tym samym znacznie większą zależność od innych źródeł dostaw energii z zagranicy – napisali analitycy.

fpmarkets

Bank Anglii nie spełni oczekiwań rynków?

Wycena rynkowa wskazuje na wzrost zaufania odnośnie tego, że obawy o inflację zmuszą Bank Anglii (BoE) do zaostrzenia polityki pieniężnej w celu ograniczenia inflacji bazowej.

MUFG pozostaje jednak sceptyczny w kwestii tego, czy BoE spełni te oczekiwania i zdecyduje się nie podnosić stóp procentowych, biorąc pod uwagę, że środowisko gospodarcze ma się pogorszyć.

invest

— Nadal wierzymy, że Wielka Brytania wyjdzie poza te zmiany i powstrzyma się od podnoszenia stawek w bardzo niestabilnym środowisku gospodarczym   zauważa MUFG.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here