Naga Markets

MUFG oraz ING stawia na umocnienie funta w parze EUR/GBP. Danske jest innego zdaniaAnalitycy dużych banków w swoich najnowszych analizach przyjrzeli się kursowi euro w odniesieniu do funta szterlinga. Zarówno ING jak i MUFG skłania się ku umocnieniu GBP, a tym samym spadkom na parze walutowej EUR/GBP. Danske Bank natomiast ma odmienne zdanie na w tej kwestii.

2:1 dla funt vs. euro

Ekonomiści ING zwracają uwagę na brytyjski rynek pracy, gdzie stopa bezrobocia spadła nieco poniżej 4,1%. Co prawda wzrost wynagrodzeń zwolnił, ale nie bardziej niż oczekiwania konsensusu i utrzymał się powyżej 4,2%. — Uważamy, że oczekiwania dotyczące stóp procentowych BoE (cztery podwyżki do końca 2022 r.) są przesadzone, ale dzisiejsze poranne dane o zatrudnieniu, a także jutrzejsze dane o CPI nie zdołają zakwestionować obecne jastrzębie zakłady. Ostatecznie oznacza to, że dobra dynamika funta, która pozostała odporna na szum polityczny w Wielkiej Brytanii, powinna pozostać zasadniczo nienaruszona do spotkania BoE 3 lutego – sugeruje ING.

Ekonomiści tego banku uważają, że para walutowa EUR/GBP jest na dobrej drodze do ruchu pod poziom 0,8300.

Umocnienie funta oczekują również analitycy MUFG. Ich zdaniem w najbliższym czasie kurs euro do funta nakreśli nowe minima.

— Nie spodziewamy się, że niepewność polityczna wokół pozycji Borisa Johnsona jako premiera będzie ciążyć funtowi. Nawet jeśli zostanie zastąpiony na stanowisku lidera po wyborach lokalnych w maju, jest mało prawdopodobne, aby nastąpiła natychmiastowa zmiana w polityce rządu – sugeruje MUFG.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Z kolei ekonomistom z Danske trudno sobie wyobrazić znacznie silniejszego funta przy kruchym sentymencie do ryzyka oraz agresywnej wycenie zacieśniania polityki pieniężnej przez BoE. 

Dodatkowe zagrożenie stanowią w tym roku ryzyka dotyczące Brexitu. W związku z tym, Danske utrzymuje na niezmienionym poziomie cel na 0,84 dla pary walutowej EUR/GBP w perspektywie 12 miesięcy.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Dolar nowozelandzki | akcje tauron | kurs franka prognozy | ccc akcje wykres | pko akcje notowania | notowania budimex | kryptowaluty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here