Naga Marketsflaga unii w Brukseli na tle niebaPodczas dzisiejszej sesji handlowej na rynek wpływa rekomendacja największego banku w Japonii – MUFG Banku. Według niej kurs euro wobec japońskiego jena ma szansę na przecenę podczas kolejnych sesji – zgodnie z sezonowością oraz obecną sytuacją na rynku. Bank zwraca uwagę na poziom 125,70 JPY jako dobry do szukania sygnałów spadkowych oraz zakres 123.300 JPY jako zakres docelowy dla pary walutowej EUR/JPY.

  • Analitycy japońskiego Banku MUFG przyglądają się kursowi euro
  • Według raportu sporządzanego przez instytucję para EUR/JPY ma szansę spadać
  • Zakres 125,70 JPY stanowi ciekawą strefę do szukania pozycji krótkich
  • Strefą docelową z kolei może okazać się zakres 123,30 JPY w kolejnych sesjach

MUFG: Nadal widzimy możliwości dalszego spectrum spadków na euro

Poniedziałkowa sesja dostarcza na rynek rekomendację największego banku w Japonii – MUFG dotyczącą pary walutowej EUR/JPY. Według analityków – dalsza szansa na wyprzedawani euro jest dość spora “w najbliższej przyszłości“. Styczeń jest zwykle jednym z najgorszych miesięcy roku kalendarzowego dla euro i często następuje to po dobrych wynikach w grudniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niedawny wzrost europejskiego ryzyka politycznego może wesprzeć również krótkoterminową korektę na kursie euro. EBC ma się spotkać w przyszłym tygodniu wobec czego nie oczekujemy dalszego złagodzenia polityki po podjęciu działań w grudniu.” – podaje raport.

wykres Kurs euro EURJPY D1 18.01.2021
Kurs euro EURJPY D1 18.01.2021

Europejski Bank Centralny powinno jednak dążyć do chwilowego osłabienia kursu euro, jednak te pozostaje nadal na relatywnie wysokich poziomach a to stanowi powód do niepokoju – według analityków banku. Z drugiej strony, JPY może również skorzystać na odwróceniu dotychczasowej zależności w handlu na początku tego roku. W grudniu japoński jen ma jeden z najgorszych wyników wśród światowych walut. Nie spodziewamy się istotnego osłabienia JPY po przyszłotygodniowym spotkaniu politycznym BoJ.

W nocie dostajemy informację, że pozycje krótkie powinny być zawierane na poziomie 125,70 JPY z celem na zakresie 123,00 oraz pozycją obronną typu stop loss na zakresie 127,30 JPY. Widocznie wykres pokazywał już w ostatnim czasie, że ten poziom reagował obronnie i nadal para EUR/JPY może uznać ją za strefę ważnego oporu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułING nadal wierzy w cięcie stóp proc. w Polsce w marcu 2021 r.
Następny artykułCena pszenicy wystrzeliła w górę
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here