Naga MarketsAuthor: BTC Keychain
Creative Commons Attribution License

Mt. Gox opublikowało plik PDF w języku japońskim i angielskim szczegółowo opisujący odzyskanie około 200 tysięcy Bitcoinów. Z jego pełną treścią zapoznasz się tutaj!

W japońskojęzycznej wersji serwisu Yahoo pojawił się artykuł, w którym właściciel giełdy – Mark Karpeles – potwierdził, że Mt. Gox kontroluje około 200 tysięcy bitcoinów. Jest to około 23% wszystkich 800 tysięcy BTC, które miały zostać ponoć wykradzione. W artykule możemy przeczytać między innymi:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Giełda wymiany bitcoinów Mt. Gox, która upadła z powodu ataku hackerskiego ogłosiła 20 marca, że znajduje się jeszcze w posiadaniu 200 z 850 tysięcy bitcoinów, które zniknęły z portfeli klienckich. Według prawnika reprezentującego interesy Marka Karpelesa, bitcoiny te zostały „odnalezione” 7 marca dzięki dokładnej analizie poszczególnych portfeli klienckich. We wniosku o przyznanie ochrony przed bankructwem złożonym 28 lutego giełda twierdziła natomiast, że straciła wszystkie ze zdeponowanych BTC.”

Społeczność BTC: wiedzieliśmy o tym od dawna!

13 dni temu wnikliwi inwestorzy BTC będący jednocześnie aktywnymi użytkownikami serwisu Reddit zauważyli, że w blockchainie miejsce miała transakcja o wysokości 180 tysięcy BTC. Potrzebowali zaledwie kilku godzin, aby zidentyfikować transakcję oraz osobę, która była za nią odpowiedzialna. Jak się okazało ta niebagatelna suma wirtualnych monet trafiła na konto Mt. Gox.

Śledząc cały łańcuch transakcji poprzez narzędzia udostępniane przez samą giełdę, Bitcoinerzy byli w stanie określić ponad wszelką wątpliwość, że ktoś przetransferował 180 z rzekomo utraconych 850 tysięcy ponownie na konto giełdy. Dalsza zabawa w domorosłych detektywów pozwoliła stwierdzić, że Mt. Gox znajduje się łącznie w posiadaniu około 200 tysięcy bitcoinów.

Transakcja miała miejsce na długo po tym jak Mt. Gox stwierdził, że stracił wszystkie BTC należące do klientów. Wydaje się, że giełda w końcu podejmuje kroki w kierunku „odnalezienia” zaginionych moment. Oprócz tego ponownie uruchomiono stronę internetową Mt. Gox gdzie użytkownicy mogą sprawdzić swoje stany konta zarejestrowane przed całym zamieszaniem.

Nagłe „odnalezienie” prawie 200 tysięcy BTC w tajemniczym portfelu, o którym wcześniej nie było mowy budzi jednak sporo kontrowersji. Niektórzy sugerują nawet, że Karpeles miał dogadać się z hakerami, którzy zaatakowali jego serwis i w ten sposób odzyskać część pieniędzy. Jaka jest prawda? Ciężko stwierdzić w tym momencie. Sam szef Mt. Gox może być obecnie w posiadaniu 1 miliona, 200 lub zaledwie kilku bitcoinów. Jedno jest jednak pewne: na przestrzeni ostatnich miesięcy przedstawiciele giełdy mówili sporo a po czasie wszystko okazywało się wierutnymi kłamstwami.

Za cryptocoinsnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here