Naga MarketsUpadła 4 lata temu japońska giełda bitcoina (BTC), Mt. Gox, rozszerzył swój system składania wniosków o zwrot środków o użytkowników korporacyjnych.


Tak wynika z oficjalnego ogłoszenia opublikowanego na stronie giełdy.

Utracone środki dla wszystkich!

Już wcześniej stworzono podobny systemu online dla użytkowników indywidualnych, który został zaprezentowany 23 sierpnia. Umożliwia on składanie dowodów dotyczących utraty środków w wyniku upadku giełdy i wysyłanie próśb o ich zwrot. Termin składania wniosków  upływa 22 października 2018 r. Roszczenia można również składać w trybie offline.

Ogłoszenie zostało podpisane przez tokijskiego prokuratora, Nobuaki Kobayashi’ego, który został powołany do pełnienia funkcji powiernika cywilnego do zarządzania majątkiem Mt. Gox.

Kobayashi ogłosił też wcześniej, że użytkownicy mają teraz otrzymać rekompensatę w postaci kryptowalut zamiast walut fiducjarnych. Na początku sierpnia prawnicy reprezentujący grupę wierzycieli Mt Gox wydali aktualizację potwierdzającą, że spłaty będą dokonywane zarówno w Bitcoin jak i Bitcoin Cash (BCH).

Historia upadku kolosa

Upadkiem Mt. Gox zostało dotknięte 24 000 wierzycieli. Giełda upadła w wyniku ataku hakerskiego na początku 2014 r. Platforma utraciła bitociny o wartości wycenionej w tym czasie na około 460 milionów dolarów.

Z pewnością było to jedno z najsłynniejszych wydarzeń w historii kryptowalut. Upadek giełdy był zbieżny z pęknięciem bańki na BTC w 2014 r. Ponadto w czasie śledztwa na jaw wyszły manipulacje kursem bitcoina, czego dopuściły się władze giełdy.

Mt. Gox święcił tryumfy i był liderem rynku do upadku w 2014 r. W tamtym czasie 70 procent globalnego rynku wymiany bitcoinów zachodziło na platformie. Społeczność walut cyfrowych śledziła przez ostatnie lata proces sądowy dotyczący włamania na giełdę. Przez pewien czas istniało też ryzyko, że wierzyciele nie odzyskają już swoich bitcoinów.

Niesławny rekord w kwestii skradzionych walut cyfrowych pobiła dopiero giełda Coincheck, która utraciła kryptowaluty o wartości 534 milionów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here