Naga MarketsMt. Gox - gdzie są nasze pieniądze || Kioshi OtaFortress Investment Group LLC zwiększyło w ostatnich dniach swoją ofertę zakupu wierzytelności od klientów nieistniejącej już giełdy Mt. Gox. Warto odnotować, że ma to miejsce po niedawnym rajdzie BTC na wykresie.

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 r. Michael Hourigan, dyrektor zarządzający nowojorskiej firmy private equity Fortress Investment Group, w specjalnym liście poinformował wierzycieli Mt.Gox, że chętnie odkupi ich roszczenia. Dodał jednak, że odkup odbywałby się po dość niskiej i przez to kontrowersyjnej cenie.

– Rozpatrujemy każde roszczenie indywidualnie, ale teraz jesteśmy w stanie zaoferować 900 USD na roszczenie w ramach BTC, czyli około 200% wartości upadłości (która wynosiła 451 USD na roszczenie w ramach BTC). Możemy zapłacić to w BTC lub w dowolnej walucie fiat do wyboru. Nasza wypłata zostanie dokonana w ciągu 10 dni roboczych od potwierdzenia – napisano w liście do wierzycieli giełdy.

Podwyżka cen

W tym tygodniu firma wysłała do wierzycieli kolejne listy oferując już “aż” 1300 USD za 1 bitcoina. To i tak spory skok ceny za jedną “monetę” (chyba mogący być interpretowany jako byczy dla całago rynku), bowiem w grudniu firma zaoferowała tylko 755 USD.

Mt. Gox – dawny lider rynku

Warto przypomnieć – zwłaszcza młodszym inwestorom – że Mt. Gox z siedzibą w Japonii był kiedyś największą na świecie giełdą, na której można było kupować BTC. Platforma przetrwała jeden atak hakerski, ale potem pojawiły się problemy w jej funkcjonowaniu. Ostatecznie na początku 2014 r. zakończyła działalność, ale nie wypłacając kryptowalut, które były złożone u niej w depozycie. Sprawa miała finał w sądzie w 2019 r. Od tego czasu pieczę nad masą upadłościową giełdy ma syndyk, który pracuje nad spłatą wierzycieli.

Michael Hourigan, dyrektor zarządzający Fortress, dodał jednak w liście, że firma chce tanio odkupić BTC bowiem obawia się “prawdopodobnego harmonogramu [czasu spłaty wierzytelności] (3 do 5 lat) i ryzyka finansowego toczących się sporów”. Stąd inwestorzy mogą otrzymać swoje środki teraz, ale po mniejszym kursie, albo czekać dalej. Nie jest jednak jasne ile…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here