Naga MarketsMiędzynarodowa giełda Eurex oferuje handel instrumentami pochodnymi z całej Europy i świata.  W obecnej chwili posiada najszerszą ofertę kontraktów terminowych i opcji opartych na indeksie MSCI. Na fali pandemii koronawirusa obroty giełdy w ramach kontraktów europejskich na indeksy ciągle wzrastają.


Kontrakty futures, nowy poszerzony pakiet

Pomimo wysokiej pozycji, giełda ta nie spoczywa na laurach tylko wciąż dąży do zdobycia zaszczytu bycia liderem. Z wydanego oświadczenia dowiadujemy się, że  od 6 kwietnia Eurex dodaje do swojego pakietu kolejne 14 kontraktów terminowych i 2 opcje.

Obejmują one kontrakty MSCI Kuwejt, które pod koniec maja wejdą do indeksu rynków wschodzących (Emerging Markets) oraz kontrakty futures na kraje europejskie takie jak Holandia, Hiszpania i kraje skandynawskie. Dodatkowo Eurex zaoferuje pierwsze oparte na MSCI indeksy małej kapitalizacji dla Europy i świata, kontakty futures na kraje Raday Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), a także dwie odmienne opcje w ramach inkeksu MSCI All Country World Index (ACWI).

Eurex jest bardzo zadowolony z rozwoju instrumentów pochodnych MSCI i poszerzamy ten segment w oparciu o pewne trendy rynkowe i prośby klientów – mówi Ralf Huesmann z działu badań i rozwoju produktów kapitałowych i indeksowych, Eurex Exchange.

MSCI World Index, aktualizacja 07.04.2020, źródło CNBC

Zobacz także: Giełda w dobie koronawirusa. Pierwszy wirtualny debiut spółki w historii GPWConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here