Naga MarketsWiele osób pomimo bardzo dobrego przygotowania technicznego do tradingu, nie potrafi zarabiać na rynkach, twierdzi Michał Zbróg (MrYogi). Dopatrujący się w obecnym kryzysie ciekawych okazji inwestycyjnych (podobnie jak w 2008 roku) podczas Invest Cuffs Online dzielił się z uczestnikami głównymi powodami, które utrudniają inwestorom regularne zarabianie w dłuższej perspektywie czasu.


Brak czasu i konsekwencji oraz za duże oczekiwania – co zabija Twój trading?

MrYogi przez lata pracy z traderami zadawał im jedno, podstawowe pytanie: „Dlaczego Twoim zdaniem nie zarabiasz?”. Na jego podstawie opracował listę najczęściej uzyskiwanych odpowiedzi. Wśród nich znalazły się:

  • Brak czasu, zbyt wiele na głowie
  • Brak konsekwencji
  • Nuda na rynkach
  • Brak warunków do tradingu
  • Zbyt wygórowane oczekiwania
  • Pracoholizm i chęć otwierania pozycji co chwilę
  • Brak cierpliwości i wyczekiwania na dobre miejsce do wejścia w rynek

Gdy dochodzimy do momentu, w którym zawieramy pozycje tylko po to by je zawrzeć i poczuć, że coś robimy, to z pewnością nie osiągniemy sukcesu. Kiedy zauważyłem, jak funkcjonuje większość traderów zacząłem szukać mianownika pozwalającego rozwiązać ten problem. Jak się okazało, rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy na bieżąco zapisywać na kartce papieru, nie w komputerze, cały proces decyzyjny podczas inwestowania – komentował MrYogi.

Zobacz również: Szum informacyjny na M1 to MIT – zapis rozmowy z Mr Yogim

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here