Naga Markets

Wiele osób pomimo bardzo dobrego przygotowania technicznego do tradingu, nie potrafi zarabiać na rynkach, twierdzi Michał Zbróg (MrYogi). Dopatrujący się w obecnym kryzysie ciekawych okazji inwestycyjnych (podobnie jak w 2008 roku) podczas Invest Cuffs Online dzielił się z uczestnikami głównymi powodami, które utrudniają inwestorom regularne zarabianie w dłuższej perspektywie czasu.


Brak czasu i konsekwencji oraz za duże oczekiwania – co zabija Twój trading?

MrYogi przez lata pracy z traderami zadawał im jedno, podstawowe pytanie: „Dlaczego Twoim zdaniem nie zarabiasz?”. Na jego podstawie opracował listę najczęściej uzyskiwanych odpowiedzi. Wśród nich znalazły się:

  • Brak czasu, zbyt wiele na głowie
  • Brak konsekwencji
  • Nuda na rynkach
  • Brak warunków do tradingu
  • Zbyt wygórowane oczekiwania
  • Pracoholizm i chęć otwierania pozycji co chwilę
  • Brak cierpliwości i wyczekiwania na dobre miejsce do wejścia w rynek

Gdy dochodzimy do momentu, w którym zawieramy pozycje tylko po to by je zawrzeć i poczuć, że coś robimy, to z pewnością nie osiągniemy sukcesu. Kiedy zauważyłem, jak funkcjonuje większość traderów zacząłem szukać mianownika pozwalającego rozwiązać ten problem. Jak się okazało, rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy na bieżąco zapisywać na kartce papieru, nie w komputerze, cały proces decyzyjny podczas inwestowania – komentował MrYogi.

Zobacz również: Szum informacyjny na M1 to MIT – zapis rozmowy z Mr Yogim

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Bossa

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykuł3 dni wzrostów wystarczyły. Wall Street wraca do spadków
Następny artykułNBP finansuje “tarczę antykryzysową”! Wydrukował już niemal 19 mld zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.