Naga MarketsW niektórych traderskich kręgach DAX ma opinię rynku tak chaotycznego, że próba „rozumienia” zachowania ceny na tym indeksie przy stosowaniu „oficjalnych” metod analizy z góry ma być skazana na porażkę. Lepiej, jak sądzą niektórzy, „wyczuwać nastrój” czy „sentymenty” i wówczas cieszyć się z zysków, gdy sentymenty prawidłowo uchwycimy. Jeżeli ktoś właśnie w taki sposób traduje na Daxie i osiąga sukcesy, mogę tylko pogratulować. Niech sukcesy będą stabilne, a zyski coraz większe. Przecież właśnie o to chodzi!

Jednak jako zwolennik price action staram się unikać zagrań wynikających z czegoś innego, jak poprawnie wykonana analiza i mocny sygnał. Jeżeli czasem tak zrobię, jeżeli zagrywam intuicyjnie, wówczas jestem, mówiąc kolokwialnie, na siebie wściekły.  To złość za brak konsekwencji. Sądzę, że niejedna osoba czytająca ten teks, odczuwa takie sytuacje podobnie.  A więc dla mnie trading oparty na „sentymentach” jest zamknięty. Nie potrafię tego. Tylko price action!

Od lipca zaproponowaliśmy sympatykom naszego portalu webinary poświęcone PA. Analizujemy rynki, ćwiczmy, czytamy teksty z psychologii tradingu. Podczas kilku wakacyjnych webinarów pojawiły się pytania o DAX. Wówczas „na żywo” starałem się wykonać analizę oraz średnioterminową antycypację indeksu.

Powyższe nagranie zestawia analizy, które powstały odpowiednio 24 lipca, 7 oraz 30 sierpnia. Na koniec porównuję wykonaną pracę z aktualnym (15 września) stanem indeksu. Wideo jest dedykowane osobom zainteresowanym metodą price action.

BIORĘ UDZIAŁ W PRICE ACTION DAY

Jeżeli takie podejście do tworzenia planu zagrań Państwu odpowiada, już teraz zapraszam na październikowe  spotkanie w Warszawie. Jako prelegent Price Action Day zaproponuję „teorię” okien hossy/bessy, oraz przegląd ulubionych setupów naszego Mistrza – Niala Fullera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here