Naga MarketsWykres pary USD/CAD wyrysował w zeszłym tygodniu, pięciofalowy ruch w górę. Fala pierwsza jest równa fali piątej. Mamy więc do czynienia z idealnym ruchem falowym. Struktury wewnętrzne również są prawie idealne. Po wyrysowaniu fali impulsu nastąpiła korekta, która na chwilę obecną przypomina zigzag. Korekta ta odbiła idealnie od 50 procent zniesienia fali impulsu w górę.

Jak to teraz rozegrać.

Jak pisałem w poradniku o wykorzystaniu fal w praktyce (link na dole strony), interesują mnie tylko dwa typy korekt, zigzag i korekta nieregularna. Wspomniałem wcześniej, że mamy obecnie do czynienia z korektą, która wygląda własnie na zigzag. W czym więc problem. Mamy idealny impuls, zigzag który kończy się na 50 procent zniesienia fali pierwszej. Tylko grać.

Co mnie powstrzymało przed zajęciem pozycji. Powstrzymała mnie niepełna struktura pięciofalowa fali C w zigzagu, ale głównie dodatkowa fala w strukturze impulsu w dół. Na screenie poniżej widzimy pięciofalowy ruch w dół gdzie równość fali pierwszej i piątej wypada troszkę wyżej, po czym następuje dodatkowy ruch w dół. Jeżeli jest to fala B korekty nieregularnej to obecny ruch w górę może być jego falą C. Zakończył się on w miejscu gdzie mamy zgrupowanie ważnych poziomów. Są to: 50 procentowe zniesienie fali impulsu w dół, linia trendu, oraz 261.8 zasięgu fali C w korekcie nieregularnej.

No to więc grać tego longa czy też nie grać.

Grać, ale tylko wtedy gdy powstanie korekta nieregularna. Pokazałem to na pierwszym screenie. Wtedy dość bezpiecznie można próbować zagrać na kolejną falę w górę. Korekty nieregularne, dużo lepiej niż inne korekty “informują” nas o możliwości wystąpienia kolejnego ruchu w danym kierunku.

Na ostatnim screenie, pokazałem na wykresie dziennym w jakim miejscu para obecnie się znajduje. Są to okolice 61.8 zniesienia fali w górę, oraz obszar wsparcia, który zaznaczyłem na zielono. W miejscu tym wypada również równość fal korekty w dół. Do miejsca tego jednak troszkę brakło i jak widzimy po strukturze fal, jest tam miejsce na dodatkową falę, która mogłaby się zakończyć w miejscu o którym wspomniałem. Oznaczałoby to, że obecny wzrost jest np. falą C korekty nieregularnej i zobaczymy teraz ruch w dół.

W kolejnych wpisach, mam zamiar w taki  własnie sposób pokazywać mechanizm decyzyjny jaki stosuje. Myślę, że w połączeniu z materiałem o praktyczny wykorzystaniu fal, taki sposób prezentacji potencjalnych wejść, dużo bardziej przyda się wszystkim tym, którzy zaczynają swoją przygodę z falami.

Link do poradnika: https://comparic.pl/listings/wykorzystanie-fal-elliotta-w-praktyce/tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here