Banknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichPary z euro widocznie obniżyły swoje notowania w ciągu ostatnich dwóch sesji handlowych, szczególnie widoczne zejścia z interwału H1 / H4 wskazują na słaby okres dla waluty. Takie zejście w przypadku pary EURGBP daje możliwości wykorzystania panującej zmienności oraz faktu budowania się formacji wskazującej na możliwość wybicia obecnego układu korekty. Przyjrzyjmy się wykresowi pary. 


Aktualna obniżka na parze sprawia, że para oscyluje między wsparciem a oporem z perspektywy dziennej wykresu. Na chwilę obecną istotnymi poziomami są 0.8830 oraz 0.8730, które mogą zostać re-testowane podczas wybicia obecnego układu H4. Zasięgi dla potencjalnego setupu warto przeglądać z interwału dziennego oraz wziąć pod uwagę ostatnie informacje rynkowe w postaci wypowiedzi Banku Anglii.

WYKRES EURBGP D1 18.10.2018
EURBGP D1 18.10.2018

EURGBP na wykresie H4

Zaglądając na wykres H4 widzimy po okresie konsolidacyjnym na parze przerwanie wsparcia i dotarcie do poziomu 0.8730, gdzie wykres klasycznie daje okazję parze do wykonania korekty ostatnich spadków. Po okresie konsolidacji – zawężane szczyty i dołki tworzą niewielką chorągiewkę – wskazującą na wybicie. Jeśli brać pod uwagę sam trend – wówczas wybicie powinno nastąpić dołem. Jednak trend spadkowy nie trwał na tyle długo, by móc jednoznacznie stwierdzić zamiar pary co do obecnego schematu. Dlatego zaznaczone możliwości na poniższym wykresie powinny być zapamiętane – naruszenie ostatniego szczytu lub dołku może wywołać większy ruch i potencjał na wybicie.

wykres EURBGP H4 18.10.2018
EURBGP H4 18.10.2018

Jeśli para wybije górną, wówczas ze stop lossem na 20 pipsów można spróbować dograć poziom oddalony o około 100 pipsów od momentu potencjalnego wybicia szczytu – strefę 0,8912. Dałoby to wówczas potencjał zysku do ryzyka na poziomie 4,5:1 wliczając koszty transakcyjne pary.

Z drugiej strony, wybicie dołem oznaczałoby dalszą kontynuację spadkową pary i celem dla pozycji krótkich w okolicach poziomu 0.8690 – widocznego na zamieszczonym wykresie D1 pary. Schemat działania podobny, wraz z podobnym zleceniem typu stop loss.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here