Naga Markets 

Na parze NZD/USD pojawiły się dwa przeciwstawne, potencjalne miejsca do zajęcia pozycji. Pierwszy, na wykresie h4 na longa. Wykres pary wyrysował pięciofalowy impuls w górę, po którym nastąpił kolejny wzrost. Wzrost ten można traktować jako falę AB korekty nieregularnej. Fala B stanowi 161.8 fali A i zakończyła się na bardzo ważnym obszarze oporu (na końcu przedstawię jak można taki zasięg dla fali B wykorzystać do zajmowania pozycji). Zasięg fali C, w tym przypadku 261.8 fali A, wypada w okolicach 50 procent zniesienia fali impulsu. Można szukać w tym miejscu longa, po formacji świecowej ze stopem poniżej 61.8 zniesienia potencjalnej fali impulsu.

 

Drugi potencjalny sygnał mamy na wykresie h1, tym razem na shorta. Po odbiciu od strefy oporu, wykres narysował pięciofalowy impuls w dół. Również w tym przypadku fala 1 jest prawie równa fali 5. Pojawił się następnie kolejny ruch w dół, czyli potencjalne AB korekty nieregularnej. Zasięg fali C to 261.8 fali A, który wypada na 50 procentowym zniesieniu fali impulsu w dół. Dodatkowym czynnikiem wzmacniającym ten poziom jest strefa oporu, wyznaczona na wykresie H4 i zaznaczona czerwonym kolorem. W miejscu tym można szukać wejścia short po formacji świecowej, ze stopem powyżej 61.8 zniesienia fali impulsu. Stop wyniesie ok 50 pisów co przy długości impulsu 180 pisów da bardzo dobry stosunek zysku do ryzyka.

Na koniec jak wcześniej wspomniałem sposób na wykorzystanie zasięgu fali B w korekcie nieregularnej.

Wyznaczamy pięciofalowy ruchu ceny. Najlepiej jakby był to ruch w którym fala 1 jest równa fali 5. Sprawdzamy następnie czy nastąpił dodatkowy ruch mogący być falą AB korekty nieregularnej. Jeżeli takowy nastąpił, wyznaczamy najbardziej popularny statystycznie według mnie zasięg dla fali B. Jest nim 161.8 fali A. W tym miejscu szukamy dodatkowego czynnika, jakim może być strefa oporu/wsparcia, linia trendu itp. Następnie po formacji świecowej odrzucającej dany poziom wchodzimy w pozycję próbując złapać falę C. Stop ustawiamy powyżej/poniżej obszaru a TP na zasięgu fali C.

Zachęcam do zapoznania się z materiałem o praktycznym wykorzystaniu teorii fal, który znajdziecie pod linkiem https://comparic.pl/listings/wykorzystanie-fal-elliotta-w-praktyce/tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPCHF – zachęta dla popytu
Następny artykułDAX / future – możliwe nieprzewidywalne ruchy
piotrmleczko_bio
Piotr Mleczko jest traderem od 2000 roku. Pierwsze 6 lat spędził przy kontraktach terminowych. Stworzył system dający średnio 25% zysku rocznie przy małym ryzyku. Od 2006 roku jest na rynku Forex, gdzie grał na linie trendu oraz wybicia, jednak większość czasu spędził nad teorią fal Elliotta. Swój trading pokazywał przez 3 lata w dzienniku na forum Nawigatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here