Naga Markets

Dyrektor generalny i założyciel firmy Eight Global, Michael Van De Poppe, opublikował nowy film na YouTube omawiający konsekwencje niedawnej akcji cenowej Bitcoina (BTC). Według niego najbliższe tygodnie będą kluczowe dla określenia przez rynek wartości głównej wirtualnej monety. Kurs BTC/USD konsoliduje w weekend w okolicach 22 500 USD.

Michael Van De Poppe: Możliwy spadek Bitcoina do 19 700 USD

Michael otworzył tygodniowy wykres i wskazał, że BTC ustabilizował się na poziomie około 22 000 USD do 25 000 USD. Jednocześnie według eksperta utrzymuje się ruch korygujący, który spycha Altcoiny w dół.Van De Poppe podkreślił, że pod koniec lutego całkowita kapitalizacja rynkowa rynku kryptograficznego ponownie przetestowała szczyt z 2017 roku, co spowodowało korektę, a rynek może szukać nowego, wyższego minimum. Michael prognozuje, że jeśli kurs spadnie poniżej średniej 200-tygodniowa MA na całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut, Bitcoin może spaść do 19,7 tys. Jednocześnie Michał dodał:

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut może również spaść do 860 miliardów dolarów, obniżając rynek o kolejne 15%.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Według CEO Eight Global, rynek znajduje się na rozdrożu potencjalnie znaczącego ruchu, który może mieć miejsce w ciągu najbliższych kilku tygodni, jeśli kapitalizacja rynkowa utrzyma się powyżej 200-tygodniowej średniej ruchomej.

Z drugiej strony kapitalizacja rynkowa Altcoinów utrzymuje się powyżej 200-tygodniowej EMA. Jednak w przypadku niewielkiego ruchu korekcyjnego o około 10%, ten wykres również znajdzie się poniżej 200-tygodniowej MA. Ponadto Michael podkreśla, że wszystkie ruchy korekcyjne to okresy, w których cena ustabilizuje się w kanale.

Dodatkowo, przy obecnej inflacji, nadal istnieją oczekiwania, że podwyżki stóp głównych banków centralnych będą trwały dłużej, co spowoduje nieznaczny spadek ceny ryzykownych aktywów. W związku z tym, jeśli Rezerwa Federalna będzie kontynuować politykę podwyższania stóp jedynie o 25 pb, można zdaniem eksperta spodziewać się dalszej korekty Bitcoina w ramach długoterminowego trendu wzrostowego.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

W porównaniu do tradycyjnych rynków zmienność Bitcoina zasługuje na szczególne wyróżnienie, a zmiany rzędu 70% w skali kilku miesięcy nie dziwią inwestorów. Tym samym o sukcesie na tym rynku poza dobrą strategią oraz odpowiednią wiedzą często decyduje także wyczucie czasu. Czy zatem marzec to z perspektywy historii BTC to dobry czas na inwestycje w Bitcoina?Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułCeny ropy naftowej szykują się do kolejnego rajdu. BofA wskazuje na Chiny
Następny artykułS&P 500 wzrośnie do 4250 pkt. do końca kwietnia. Tom Lee przedstawia 6 powodów, dlaczego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.