Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) umocni się o 10 gr., a kurs euro o 5 gr. w sierpniuW piątek widać było kontynuację umocnienia dolara z czwartku. Czego oczekiwać od kursu złotego, euro i funta w przyszłym tygodniu? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Ostatnie posunięcia Trumpa podbiły awersję do ryzyka. Coraz trudniejsze relacje amerykańsko-chińskie
  • Nastroje popsuła też decyzja prezydenta USA o przywróceniu od 16 sierpnia stawki celnej w wysokości 10 proc. na import aluminium z Kanady
  • Nie widać końca negocjacji odnośnie tzw. czwartego pakietu fiskalnego. USD z szansą na silną aprecjację w sierpniu

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykański dolar (USD) powróci do łask inwestorów w sierpniu?

W ocenie eksperta ostatnie posunięcia Trumpa podbiły awersję do ryzyka. Prezydent USA zdecydował, że chińskie aplikacje TikTok i We Chat powinny zakończyć operacje na terenie USA w ciągu 45 dni, a dodatkowo od 20 września amerykańskie podmioty mają zakaz robienia biznesu z chińskim koncernem technologicznym Tencent.

To może podbijać wątek trudnych relacji amerykańsko-chińskich. Paradoksalnie nie pomagają w tym też najnowsze dane makro – bilans handlowy w lipcu wskazał aż na 7,2 proc. r/r wzrost dynamiki chińskiego eksportu ogółem wyrażonej w USD (nadwyżka wzrosła do 62,33 mld USD), przy jednoczesnym spadku importu o 1,4 proc. r/r – oświadczył analityk.

Nastroje popsuła też decyzja Trumpa o przywróceniu od 16 sierpnia stawki celnej w wysokości 10 proc. na import aluminium z Kanady. Widać, że Biały Dom znów zaczyna grać protekcjonistycznym tonem na 3 miesiące przed listopadowymi wyborami.

Tymczasem nie widać też zbytnio końca negocjacji odnośnie tzw. czwartego pakietu fiskalnego. Wprawdzie Sekretarz Steven Mnuchin powiedział, że strony porozumiały się w wielu kluczowych sprawach, to jednak czołowi przedstawiciele Demokratów (Pelosi, Schumer) nadal mówią o sporych podziałach – dodał.

Jednocześnie notowania EUR/USD kręcą się ponad 1,1820 i nie widać na razie mocniejszej presji na zejście poniżej. Preferowany scenariusz patrząc na wskaźniki to próba zejścia w okolice kluczowych wsparć przy 1,17.

Ich złamanie da mocny sygnał za głębszą korektą. Celem na sierpień mogą być okolice 1,1550-1,1600. Na USD/PLN jest przepiękny układ wzrostowy. Potrójna dywergencja, MACD bardzo bliski wygenerowania sygnału kupna. Cel dla wzrostów to 3,75-3,76, a następnie okolice 3,82. EUR/PLN widać, że rynek będzie się wspinał do góry z celem na 4,46-4,47 – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar przesadnie wyprzedany. EUR/USD z celem na 1,16
Następny artykułNiepewna przyszłość franka szwajcarskiego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here