Naga MarketsHaker infekujący sprzęt InnfiRATFirma Zscaler zauważyła w sieci nowe złośliwe oprogramowanie o nazwie InnfiRAT, które infekuje urządzenia ofiar i kradnie dane z portfeli na kryptowaluty. W ten sposób możesz stracić swoje bitcoiny i litecoiny!

Badacze z Zscaler odkryli nowego trojana o nazwie InnfiRAT, który kradnie dane z portfeli na kryptowaluty.

InnfiRAT

Eksperci firmy opisują charakterystykę nowego wirusa. Jest to trojan, ale bardzo niebezpieczny dla fanów bitcoinów i litecoinów.

„Podobnie jak w przypadku każdego złośliwego oprogramowania, InnfiRAT ma na celu uzyskiwać dostęp do informacji osobistych na komputerze użytkownika i kraść je”

– czytamy w poście na blogu Zscaler.

„Między innymi InnfiRAT został tak napisany, aby szukać informacji o portfelu na kryptowaluty, takim [, który pozwala przechowywać waluty takie] jak bitcoin i litecoin. InnfiRAT pobiera również pliki cookie przeglądarki, aby kraść przechowywane nazwy użytkowników i hasła, a także dane sesji”

– dodają eksperci.

Trojan InnfiRAT kradnie pliki cookie przeglądarki w celu przechwytywania przechowywanych tam poświadczeń dla różnych usług online i pobierania otwartych sesji. Złośliwe oprogramowanie jest także w stanie zamknąć tradycyjne procesy antywirusowe.

Ponadto wirus skanuje komputer w poszukiwaniu plików związanych z portfelami na bitcoiny (BTC) i litecoiny (LTC) (Litecoin:% AppData% \ Litecoin \ wallet.dat,
Bitcoin:% AppData% \ Bitcoin \ wallet.dat), a jeśli te są obecne, złośliwy kod wysysa istniejące dane w celu kradzieży funduszy ofiar.

Hakerzy na rynku kryptowalut

Problem ataków hakerskich, które mają w założeniu kradzież kryptowalut, nie znika. FireEye, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, w raporcie opublikowanym 2 sierpnia zauważa, że na tym rynku widać mocne zaangażowanie hakerów z Chin. Chińska jednostka cyberszpiegowska APT41 „szpieguje rynek w sposób ogólnie zgodny z pięcioletnim planem rozwoju gospodarczego Chin”. Ponadto oddział “również działa w celu gromadzenia danych wywiadowczych przed zbliżającymi się wydarzeniami, takimi jak fuzje i przejęcia oraz wydarzenia polityczne.”

„W przeciwieństwie do innych obserwowanych chińskich grupy szpiegowskich, APT41 prowadzi wyraźnie motywowaną finansowo działalność, która obejmuje wykorzystanie narzędzi, które są wykorzystywane wyłącznie w kampaniach wspierających interesy państwa. Aktywność APT41 od późnych godzin nocnych do wczesnych godzin porannych sugeruje, że grupa przede wszystkim wykonuje te czynności poza normalnymi zadaniami dziennymi”

– czytamy w raporcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here