Naga MarketsGrant Spencer, pełniący obowiązki gubernatora RBNZ

Wciąż nie wiemy jaka koalicja zawiąże się po wyborach parlamentarnych w Nowej Zelandii, które miały miejsce w ten weekend. Lider populistycznej partii New Zealand First! stwierdził, że dopiero po ostatecznym podliczeniu głosów zdecyduje z kim utworzyć nowy rząd. Partia Winstona Petersa zdobyła aż 7,5% wszystkich głosów, co przekłada się na dziewięć miejsc w nowym parlamencie. O tych dziewięciu deputowanych walczyć będą pozostający w większości Nacjonaliści oraz Partia Pracy. Tymczasem, uwaga rynków skupia się na RBNZ – czytamy w dzisiejszym komentarzu Credit Agricole. 


Dotychczasowy gubernator Reserve Bank of New Zealand, Graeme Wheeler udał się na zasłużoną emeryturę i został zastąpiony przez pełniącego obowiązki prezesa, Granta Spencera. Przez kolejnych sześć miesięcy to Spencer będzie kierował RBNZ do czasu, aż sam nie zrezygnuje bądź nowy rząd powoła na fotel gubernatora Banku kogoś innego. Tymczasem, analitycy Credit Agricole nie spodziewają się wielkich zmian w dzisiejszej retoryce RBNZ.

Brak zmian w poziomie głównej stopy procentowej oraz kontynuacja dotychczasowej polityki – tak ma wyglądać dzisiejsze posiedzenie RBNZ. Dwie największe partie w nowym parlamencie (Nacjonaliści oraz Partia Pracy) posiadają podobne plany dotyczące polityki fiskalnej. RBNZ nie stoi więc przed nieznanym, a w związku z tym, nie będzie zmuszone do działań dostosowawczych – przekonuje Credit Agricole.

Na NZD/USD można dostrzec formację głowy z ramionami. Para wciąż jednak znajduje się daleko od linii szyi.

Sprawdź co o wykresie NZD/USD mówią analitycy UBS>>>

Nieco bardziej ostrożni w swoich poglądach, choć wciąż sympatyzujący z gołębiami pozostają analitycy ANZ. Zdaniem banku, choć dzisiejsze posiedzenie prawdopodobnie upłynie pod znakiem non-event i nie wpłynie na wycenę NZD na rynku, będzie jednak ważne ze względu na osobę nowego gubernatora RBNZ. Będziemy mieli okazję do bliższego poznania Granta Spencera, jego opinii i poglądów na temat aktualnej i prognozowanej sytuacji gospodarczej w kraju. Bo choć świat pędzi do przodu, Nowa Zelandia wyraźnie ‘dostaje zadyszki’ – czytamy w komentarzu ANZ. Zdaniem analityków dopiero zmiany fiskalne i tańsze NZD może doprowadzić do sytuacji w której RBNZ będzie niejako zmuszone do podwyżki stóp procentowych. I na taki scenariusz liczy bank – zdaniem ANZ już w przyszłym roku możemy oczekiwać zmian w polityce RBNZ.

Cotygodniowe podsumowania Pozycji Dużych Graczy znajdziesz w bezpłatnym raporcie

Zmiany szykują się… w Stanach? 

Jastrzębia Yellen wyraźnie umacnia dolara, który może na stałe powrócić do wzrostów już w tym tygodniu. Wszystko dzięki propozycjom reformy podatkowej, która ma zostać dziś przedstawiona przez Biały Dom. Analitycy Goldman Sachs oczekują kilku ważnych poprawek w propozycji nowej ustawy – między innymi ma zniknąć zapis o odliczalności podatków lokalnych i stanowych. Proponowane zmiany w ciągu następnej dekady mogą zredukować przychody rządu Stanów Zjednoczonych o około 4 biliony USD.

Indeks S&P500 od miesięcy utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Zdaniem analityków Goldman Sachs ta sytuacja ma szansę się utrzymać…

Złe wiadomości dla amerykańskiego budżetu są motorem napędowym dla Wall Street. Ostatnie tygodnie na amerykańskich indeksach upłynęły pod znakiem byka. Gdy proponowana przez Biały Dom ustawa wejdzie w życie, rynek zdobędzie kolejny powód do dalszych zakupów – czytamy w komentarzu banku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPierwszy spadek zapasów ropy od trzech tygodni…
Następny artykułDobre i złe rynki w strategii TDiS. Na co zwracać uwagę?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here