Naga MarketsŚledzący rynek kryptowalut z całą pewnością zadają sobie tylko jedno, tytułowe pytanie. Czy może być jeszcze niżej? Co dalej z Bitcoinem, Ethereum czy Ripple? Zapraszam na subiektywną ocenę obecnej sytuacji technicznej na wykresach najpopularniejszych kryptowalut. 


Bitcoin

Obserwując wykres BTC/USD należy stwierdzić, że tak, może być niżej. Bitcoin pokonał nie tylko psychologiczny poziom $4000.00 ale również wsparcie w rejonie minimum ostatniej, sierpniowej korekty ($3600.00).

Wyznaczając na wykresie czterogodzinowym strukturę korekcyjną ABC dostrzegamy, że fala C pokonała już poziom 100%. Prawdopodobnie nie możemy więc liczyć na setup 1 do 1 w którym odcinek AB równy jest odcinkowi CD, a na koniec trwającej fali C będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak długo? Biorąc pod uwagę dynamikę spadków, do testu okolic $3000 może dojść jeszcze w tym tygodniu. Znajdująca się tam ekspansja 161,8% razem z poziomem $2900 stanowić będzie pierwszą silną strefę wsparcia na wykresie.

Litecoin

To co się nie udało na Bitcoinie, udać może się na jego młodszym bracie. LTC/USD testuje właśnie okolice $50 gdzie znajduje się lokalna strefa wsparcia. Nieco niżej, niemal dotknięta cieniem budującej się świecy, znajduje się prosta niegdyś stanowiąca podstawę trójkąta. 

Śledzisz już Comparic na TradingView?

Struktura ABC (niezaznaczona wszak na wykresie) swoją ekspansją 100% sięga obecnie testowanych poziomów. Jeżeli w obecnym miejscu nie pojawi się większy popyt wówczas spadki mogą potrwać nawet do okolic $34,40. Scenariusz ten wspiera fakt sporej korelacji pomiędzy wykresami LTC/USD oraz BTC/USD. 

Ethereum

Podwójny szczyt o jakim pisałem w jednej z poprzednich analiz rzeczywiście miał miejsce. Ethereum wyraźnie koryguje ostatni impuls wzrostowy, którego początki sięgają połowy lipca tego roku. ETH/USD pokonało wsparcie w okolicy $273.5 co pokazuje siłę niedźwiedzi na wykresie.

Sprawdź też: Chińska giełda kryptowalut BTCC wstrzyma handel. BTC silnie traci!

Kryptowaluta zbliżyła się do wsparcia w okolicy $226.00 i być może tu utworzy się lokalny dołek. Mamy bowiem tu do czynienia z zbiegiem dwóch ważnych poziomów – wsparcia wyznaczonego klasyczną metodą oraz zniesienia 61.8 całego impulsu wzrostowego. Tak zbudowana strefa może na dłużej powstrzymać spadki, choć rosnący wolumen w ostatnich godzinach tego nie potwierdza. W przypadku pokonania wskazanych poziomów, kolejnym wsparcie do testu którego będzie dążyć Ethereum to dopiero okolice $135.00. 

Ethereum Classic

Na Ethereum Classic dostrzegamy dokładnie ten sam schemat jaki obecny jest na wykresie BTC/USD czy Litecoina. Wygląda jednak na to, że wsparcie na zniesieniu 78,6% zostało już pokonane, a cena przetestowała górne ograniczenie trójkąta, który niegdyś ograniczał wzrosty ETC. Jeżeli obecne poziomy nie powstrzymają wyprzedaży, wówczas najbliższym wsparciem są okolice $10.10.

Ripple

Analizując wykres Ripple nie można nie zauważyć potężnej formacji trójkąta jaka budowała się na coinie od końca zeszłego miesiąca. Podchodząc klasycznie do wybitej dołem formacji należy stwierdzić, że poziomem docelowym dla rynku są okolice $0.0880. Tymczasem na drodze niedźwiedzi stoi jeszcze wyraźne wsparcie na 0,1490. Jego pokonanie najprawdopodobniej wyzwoli kolejną falę wyprzedaży XRP.


Powyższa analiza stworzona została jedynie na podstawie aktualnej sytuacji technicznej na wykresie. W tekście nie wzięto pod uwagę danych o charakterze fundamentalnych (tak jak wspomniane zamknięcie jednej z chińskich giełd). Więcej na ten temat co tydzień pisze Arkadiusz Jóźwiak w swoim przeglądzie.

Jeżeli zastanawiasz się nad wejściem w świat kryptowalut polecam do tego kontrakty różnicowe (CFD). Ten prosty instrument pozwoli Ci czerpać zyski zarówno z wzrostów jak i spadków kryptowalut bez problematycznego tworzenia portfela, wyboru giełdy, czy długotrwałych przelewów na zakup swojego pierwszego Bitcoina. Zapraszam do sprawdzenia oferty eToro, które jako jedyny broker udostępnia w swojej ofercie jednostki funduszu opartego o koszyk kryptowalut. Inwestycja w taki kryptofundusz niesie ze sobą niższe ryzyko niż kupno pojedynczej kryptowaluty, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej stopy zwrotu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMACD Double Screen – byczy EURCHF
Następny artykułBlok po 22 – 14 września 2017: USD/CAD, AUD/NZD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here