Naga MarketsMovie Games zyskuje na współpracy z Lewandowskim. BiomedLublin traci blisko 7%W trakcie czwartkowego handlu główny, krajowy indeks WIG20 spadł o 0,79%. mWIG40 zniżkował o 1,07%, sWIG80 o 1,37%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 909 mln z czego 641 mln przypadło na WIG20. NCIndex spadł o 1,23% notując niecałe 110 mln obrotu.

Bez rozstrzygnięć na GPW

Już poranne otwarcia futures wskazywały, iż w Europie możemy być świadkami nieznacznie podażowej sesji. Globalnie na nastrojach ciąży powolne tempo negocjacji w USA dot. nowego pakietu stymulacyjnego ze strony tamtejszego rządu. Dodatkowo, pomimo dobrych makro, inwestorzy zdają się mieć świadomość, iż najłatwiejsza część odbicia jest już za nami. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wypadła lepiej od oczekiwań, co w połączeniu z wczorajszym, słabym wskazaniem ADP tworzy ciekawy układ pod jutrzejsze NFP w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lokalnie, w ramach WIG20, jedynie trzy spółki zakończyły obrót na plusach: Dino, KGHM i CD Projekt. Najmocniejsze spadki w głównym indeksie zanotowały JSW mBank i PGE. Nerwowo było również na mniejszych walorach gdzie m.in. BiomedLublin spadł blisko 7% przy podwyższonych obrotach. Gorsze nastroje widoczne były również na pozostałych emitentach powiązanych z COVID19. Najmocniejszy spadek kwotowań (ponad 20%) zanotowały dziś akcje Elemental Holding po informacjach o inicjatywie jednego z akcjonariuszy obejmującej delisting. Na wzrostowej stronie rynku warto wspomnieć o 15% podbiciu walorów MovieGames po doniesieniach o podjęciu wspólnej inicjatywy biznesowej z Robertem Lewandowskim.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja nie zmienia układu technicznego wokół WIG20. Pozostajemy w ramach konsolidacji 1770-1870 pkt.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here