Naga MarketsMovie Games: Zysk netto rośnie w trzech kwartałach br. aż o 539 proc.Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, wypracował w pierwszych trzech kwartałach br. roku ponad 9,9 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 180,8 procent wyższym od analogicznego okresu w 2019 roku. Zysk netto w pierwszych trzech kwartałach br. roku wyniósł natomiast prawie 6 mln zł co oznacza, że wzrósł on aż o 538,6 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłym roku. Rekordowo wysokie wyniki finansowe Spółki są efektem sukcesu sprzedażowego gry Drug Dealer Simulator, którą nabyło już prawie 200 tys. użytkowników platformy Steam. Był to również okres intensywnego rozwoju Grupy Kapitałowej Movie Games w skład której wchodzi obecnie aż 9 podmiotów.

Movie Games notuje wielki sukces

Miniony kwartał był okresem dalszego rozwoju naszej grupy kapitałowej. Do Rodziny Movie Games dołączyły nowe podmioty, m.in. Movie Games Mobile. Weszliśmy również do akcjonariatu spółki Iron VR, która będzie odpowiedzialna za porting naszych kluczowych produkcji na platformy wirtualnej rzeczywistości. Inne nasze spółki również wykonały w ubiegłym kwartale duży krok do przodu. Road Studio pozyskało ponad 4 mln zł w ramach rundy finansowania, a True Games zapowiedziało swoją pierwszą produkcję – Gangster Simulator. Za większość przychodów Movie Games odpowiadał natomiast świetnie przyjęty przez graczy Drug Dealer Simulator – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games.

Te artykuły również Cię zainteresują

Światowa premiera Drug Dealer Simulator na platformie Steam odbyła się w połowie kwietnia. Gra zebrała bardzo dobre recenzje i opinie użytkowników Steam. Koszty produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od rozpoczęcia sprzedaży. Przez kilka godzin DDS znajdował się na pierwszym miejscu globalnej listy bestsellerów. W ciągu 72 godzin tytuł trafił do prawie 55 tys. osób. Do tej pory gra została sprzedana w liczbie prawie 200 tys. sztuk.

W minionym kwartale Spółki z Rodziny Movie Games zapowiedziały łącznie 3 nowe produkcje. Jedną z nich jest Gangster Simulator autorstwa True Games – spółki, która została powstała na kanwie sukcesu Drug Dealer Simulator z inicjatywy Movie Games oraz raperów Wojciecha „Sokoła” Sosnowskiego i Michała „Małolata” Kaplińskiego. Gry autorstwa studia będą nawiązywały do szeroko pojętego życia ulicznego. Jest to pierwsza gra zapowiedziana przez nową Spółkę.

III kwartał w pełni spełnił nasze oczekiwania, natomiast to kolejne miesiące będą dla nas kluczowe. Jeszcze w tym roku premierę będzie miała nasza najnowsza produkcja, czyli Lust From Beyond. Wprowadzenie do gry, z podtytułem Scarlet, które pojawiło się na Steamie w październiku br., zostało bardzo dobrze przyjęte przez graczy, zbierając aż 80% pozytywnych opinii na Steamie. Pozwala nam to sądzić, że pełna wersja gry odniesie sukces porównywalny do sukcesu Drug Dealer Simulator. Zdecydowaliśmy się również wejść w segment gier Indie Premium. W tym miesiącu nabyliśmy 31 procent akcji w podmiocie skupiającym Brave Lamb Studio. Jest to zespół doświadczonych deweloperów pracujących nad autorską produkcją pod tytułem Field Hospital. Movie Games będzie globalnym wydawcą gry – dodaje Mateusz Wcześniak.

3 listopada br. Spółka nabyła 31 procent udziałów w spółce, skupiającej 14-osobowy zespół Brave Lamb Studio. Team pracuje obecnie nad grą Field Hospital, będącej połączeniem gatunków survivala ekonomicznego oraz RTS z elementami RPG. Rozgrywka polega na zarządzaniu szpitalem polowym, leczeniu i rekonwalescencji rannych żołnierzy w trakcie dramatu I wojny światowej. Movie Games wesprze zespół w pracach nad grą oraz zostanie globalnym wydawcą tytułu.

Trzecią zapowiedzianą ostatnio grą jest natomiast Terror: Endless Night od Unseen Silence i Pixel Crow – mieszanka turowej strategii z survival horrorem, której akcja toczy się na pokładzie XIX-wiecznego statku przemierzającego wody Arktyki. Ta dwuwymiarowa, okraszona ręcznie malowanymi ilustracjami gra 2D wpisuje się w trend gier indie o niebanalnej oprawie i zapadającej w pamięć fabule.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułOxygen S.A. potwierdza plan realizacji gier do końca 2020 roku
Następny artykułGrupa WP miała 25,1 mln zł zysku netto, 57,21 mln zł skoryg. EBITDA w III kw.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here