Naga MarketsLogo Movie GamesMovie Games, spółka notowana na małej giełdzie na NewConnect producent i wydawca gier, rozpoczyna działalność w segmencie gier: Indie Premium. Zgodnie z komunikatem spółka nabyła 31 procent udziałów w spółce, zatrudniającej 14-osobowy zespół Brave Lamb Studio. Załoga pracuje obecnie nad grą Field Hospital, która ma być połączeniem gatunków survivala ekonomicznego oraz RTS z elementami RPG. Movie Games wesprze zespół w pracach nad grą oraz zostanie globalnym wydawcą tytułu.

  • Movie Games rozpoczyna działalność w segmencie gier: Indie Premium.
  • Spółka nabyła przy okazji 31% udziału w spółce skupiającej zespół: Brave Lamb Studio.
  • Walory Movie Games odbijają od wsparcia na poziomie 84 zł.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Te artykuły również Cię zainteresują

Zespół Brave Lamb Studio pracuje obecnie nad grą Field Hospital

Prezes Movie Games Mateusz Wcześniak skomentował decyzję o wejściu do segmentu Indie Premium:

“Od dawna szukaliśmy możliwości przeniesienia się do segmentu Indie Premium, dlatego ucieszyła nas niespotykana na obecne warunki rynkowe szansa dołączenia studia Brave Lamb do rodziny MovieGames. Będzie to jeden z kluczowych projektów na najbliższy czas i mam nadzieję, że jego wynikiem będzie utworzenie spółki idącej w ślady dużych polskich studiów. Field Hospital to gra z nie oczywistą konstrukcją rozgrywki mającą miejsce w ciekawym okresie, który do tej pory nie był eksploatowany. Tym bardziej sądzę, że gra będzie sukcesem.”

Brave Lamb Studio to team składający się z 14 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018. Aktualnie deweloperzy pracują nad swoją najnowszą produkcją – Field Hospital. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie jednostek, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej walce o zasoby.

– Field Hospital to nie tylko gra komputerowa. To głębokie przeżycie emocjonalne związane z największym i często nie dotykanym w świecie mediów elektronicznych dramatem w dziejach ludzkości pierwszą wojną światową. Jest to bardzo wymagający projekt, natomiast sporo pracy mamy już za sobą. W okresie rocznej preprodukcji dokonaliśmy wielu analiz dotyczących wyglądu gry i tego w jaki sposób powinniśmy oddać atmosferę dramatu I wojny światowej. Jednocześnie zadbaliśmy o indywidualny stylu graficznego, który pozostanie w pamięci graczy przez długi czas, a także pozwoli tytułowi na uzyskanie wysokiego poziomu retencji rynkowej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Movie Games, damy graczom grę, która osiągnie wysoką retencję rynkową oraz dostarczy graczom zupełnie nowego rodzaju rozrywki – komentuje Michał Dziwniel, główny producent Studia Brave Lamb Studio.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Movie Games zostanie globalnym wydawcą nowej gry

3 listopada br. Movie Games zakupiło od Pana Michała Dziwniela udziały w Spółce, która skupia zespół Brave Lamb Studio. Warszawska Spółka zostanie globalnym wydawcą tytułu oraz wesprze produkcję gry. Jednocześnie Członkiem Zarządu studia oraz doradcą ds. strategii i rozwoju został Maciej Nowak, prezes należącej do Rodziny Movie Games Spółki Road Studio.

Od dawna szukaliśmy możliwości zaznaczenia naszej obecności w segment Indie Premium. Wewnętrzne stworzenie kompetencji w Movie Games byłoby bardzo trudne.  Michał Dziwniel oraz cały zespół Brave Lamb Studio to doświadczeni developerzy tego segmentu mający na swoim koncie wiele znanych produkcji. Pierwsze materiały oraz założenia Field Hospital zrobiły na nas ogromne wrażenie dlatego zdecydowaliśmy się wejść w ten projekt. Z naszych ostrożnych analiz sprzedażowych jasno wynika, że Field Hospital ma perspektywę sprzedaży w wolumenach kilkuset tysięcy sztuk na wszystkich docelowych platformach w stosunkowo wysokim SRP (sugerowanej cenie detalicznej) – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Walory Movie Games odbijają z poziomu wsparcia

W ostatnich dniach, walory Movie Games testowały lokalne wsparcie na poziomie 84 zł. Dwukrotnie ta sztuka zakończyła się powodzeniem, co przeniosło się na wzrosty, a kurs akcji obecnie jest kilkanaście procent powyżej opisanego wsparcia. Wybicie oporu, ulokowanego w okolicach 104 zł., może skutkować dalszymi wzrostami i w średnim terminie próbą ponownego ataku na historyczny szczyt, ulokowany na poziomie 150 zł.

Warto wspomnieć o bardzo dynamicznych wzrostach na walorach spółki, które zostały zapoczątkowane podczas dołka bessy z połowy marca, kiedy kurs zanurkował poniżej poziomu 20 zł. Od tego czasu do szczytu z drugiej połowy sierpnia, walory zyskały kilkaset procent.

Notowania Movie Games z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W środę, przed godziną 12, akcje Movie Games zyskują 0,86%, a kurs oscyluje w okolicach 94 zł. Obroty na walorach notowanych na NewConnect spółki wynoszą nieco ponad 370 tysięcy złotych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here