Naga MarketsMateusz Wcześniak, prezes Movie Games

Gaming w Polsce staje się coraz bardziej doceniany, a zdaniem eksportów to właśnie spółki z szeroki rozumianej branży nowych i innowacyjnych technologii – w tym gier komputerowych – mogą liczyć na największe zainteresowanie inwestorów na GPW. W związku z tym Movie Games, spółka prowadzona przez Mateusza Wcześniaka, po zeszłorocznym debiucie na NewConnect, chciałaby jak najszybciej zadebiutować na głównym parkiecie. Więcej na ten temat w rozmowie Agnieszki Zaręby z prezesem przedsiębiorstwa.


Rynek gier warty 135 miliardów dolarów. Wzrasta o 11% rocznie

Rynek gamingowy w 2018 roku wart był około 135 mld dolarów. To oznacza, że jego wartość wzrasta średnio o 11% rok do roku. Za nieco ponad połowę tego wyniku odpowiada sprzedaż gier na PC i konsole łącznie, podczas gdy 47 procent udziałów należy do segmentu mobilnego. Po ogromnym sukcesie polskiego studia CD Projekt, coraz więcej rodzimych deweloperów zaczyna cieszyć się uznaniem na świecie. Przykładem tego jest Movie Games, który jeszcze przed debiutem na NewConnect stawiał sobie ambitny cel wydawania 10 gier każdego roku. Jak twierdzi Mateusz Wcześniak, prezes spółki, nic w tym zakresie się nie zmieniło:

„Już w tym momencie jesteśmy po ESPI informującym o tym, że podejmujemy już konkretne kroki w wejściu na główny parkiet, spieszymy się na niego bo uważamy, że tutaj spółka wewnętrznie spełnia wszelkie wymogi, które by pozwalały myśleć już o takiej dużej decyzji” – mówi w rozmowie z Agnieszką Zarębą głównodowodzący Movie Games.

Movie Games: Lust from Beyond zrealizowało 600% założonego celu

Movie Games o chęci wprowadzenia swoich akcji na główny rynek GPW informował już na początku maja bieżącego roku. W datowanym na 6 maja raporcie bieżącym spółka poinformowała o podjęciu uchwały w sprawie rozpoczęcia działań zmierzających do dopuszczenia i wprowadzenia jej akcji do obrotu na rynku regulowanym. Obecnie w obrocie na NewConnect w skali rocznej notowania Movie Games zyskują 26%, natomiast od stycznia 2019 umacniają się o 34%. Maj przyniósł jednak dynamiczniejsze spadki, a w czerwcu cena zatrzymała się nad pułapem 24 złotych, w okolicach lutowych minimów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here