Naga Markets
Movie Games S.A. zamierza nabyć blisko 33% akcji Detalion Games S.A.
Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games S.A

Notowana na NewConnect Movie Games S.A. podpisała 15 stycznia porozumienie dotyczące ustalenia podstawowych warunków współpracy w zakresie kupna 655.400 akcji Detalion Games należących do PlayWay S.A. Celem jest rozwój przejmowanego podmiotu.

Movie Games S.A. planuje kupić 655.400 akcji Detalion Games S.A.

Zawarty termsheet obejmuje ustalenia dotyczące nabycia akcji oraz dalszych planów związanych z funkcjonowaniem Detalion Games S.A.Po zmianach organizacyjnych spółka ma się skupić na produkcji własnych gier z segmentu Indie oraz Indie Premium na wszystkich platformach oraz tworzenia na zasadzie wyłączności portów gier komputerowych z portfolio wszystkich spółek z grupy kapitałowej Movie Games.

Zgodnie ze strategią Movie Games Detalion Games ma stać się PortingHousem dla grupy kapitałowej. Umożliwi to utrzymanie wysokiego potencjału rozwoju spółki oraz zapewnienie jej stałego dochodu z portowania gier na konsole jak i na PC.

Cieszymy się z wieloletniej współpracy z Grupą PlayWay, dlatego gdy nadarzyła się okazja, przystąpiliśmy do transakcji. Chcemy dokonać istotnych zmian w funkcjonowaniu Detalion Games tak aby spółka miała stabilne źródło przychodów jako Porting House co pozwoli jej jednocześnie realizować własne produkcje. Mam nadzieję, że zamkniemy transakcję stosunkowo szybko i przystąpimy do realizacji nowego pomysłu na przejętą spółkę – mówi podsumowując Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games S.A. – Detalion zastąpi rolę MD Games w naszej grupie kapitałowej, którego formuła, w naszej ocenie, się wyczerpała – dodaje.

Wraz z przejęciem Movie Games zobowiąże się do zapewnienia finansowania na minimalnym poziomie 0.5 mln zł dla Detalion Games co pozwoli rozpocząć realizację nowej strategii rozwoju. Będzie to też wymagało wprowadzenia zmian organizacyjno-kadrowych.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami polski rynek gamedevu czekają spore zmiany. Po dynamicznym rozwoju w 2020 roku związanym z łatwością finansowania spodziewamy się, że w 2022 roku dojdzie do fali konsolidacji różnych podmiotów. Wyceny stają się atrakcyjne i duże, zdrowe podmioty o stabilnej sytuacji finansowej będą wykorzystywać nadarzające się okazje. Movie Games chce być aktywnym uczestnikiem tych procesów, ponieważ zgłasza się do nas wiele podmiotów chcących współpracować – dodał dr Kamil Gemra, doradca zarządu Movie Games S.A.

Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na NewConnect. Spółkę założył w 2016 roku jej aktualny CEO – Mateusz Wcześniak, wraz z Aleksym Uchańskim.

XTB

Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, Piotr Gnyp – wieloletni dziennikarz gamingowy i technologiczny, wcześniej business developer m.in. w PlatigeImage,oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.

Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (“Lust for Darkness”, “Lust from Beyond”, “Lust from Beyond: M Edition”), symulatory (“Drug Dealer Simulator”, “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Truck Simulator”), a także przedstawicieli innych gatunków, takich jak strategia czy citybuilder.

W roku 2021 Movie Games, wspólnie ze studiem produkcji, postprodukcji i efektów specjalnych Platige Image, założyło Image Games, skupiające się na grach role-playing klasy indie AA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kontrakty cfd | pgnig giełda | gpw pkobp | kruk akcje kupno | notowania kęty | kurs rubla prognozy na najbliższe dni | notowania kruk |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here