Naga MarketsMovie Games rozpoczyna prace nad "ER Pandemic Simulator"Movie Games – producent gier notowany na NewConnect poinformował we wtorek, o planach produkcji nowej gry. “ER Pandemic Simulator” ma być inspirowana pandemią COVID-19. Gracz wcieli się w lekarza z oddziału ratunkowego, którego zadaniem będzie pomoc i ratowanie życia pacjentom zakażonym wirusem SARS-CoV-2. Spółka przeznaczy część zysku ze sprzedaży nowej gry na wsparcie w walce z koronawirusem.

  • Movie Games stworzy grę o pandemii COVID-19. 
  • Inwestorzy bez znaczącej reakcji na wiadomość o nowej produkcji. 
  • Walory Movie Games na historycznych szczytach po udanej premierze gry Drug Dealer Simulator. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Te artykuły również Cię zainteresują
Movie Games stworzy grę o tematyce pandemii koronawirusa

Kolejna spółka z branży gamingowej, notowana na rynku NewConnect, poinformowała o produkcji nowej gry, o tematyce pandemii COVID-19. We wtorek przed południem, Movie Games pochwaliło się rozpoczęciem prac nad ER Pandemic Simulator. Gra ma być symulatorem, gdzie gracz wcieli się w rolę lekarza szpitalnego oddziału ratunkowego, a jego zadaniem będzie niesienie pomocy pacjentom w dobie wszechobecnej pandemii.

Prezes Movie Games, skomentował w komunikacie: “Praca lekarza w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań, takich jak pandemia koronawirusa, jest naprawdę bardzo wymagająca. Kiedy większość osób spędza jeszcze czas na domowej kwarantannie, setki tysięcy lekarzy oraz pielęgniarek ryzykuje życie, aby dbać o zdrowie zakażonych. Chcemy, aby odbiorca naszej gry zobaczył, jak ciężki jest to zawód oraz jak dużo nasze społeczeństwo zawdzięcza tym osobom. Jako Movie Games chcemy oddać hołd ich pracy nie tylko poprzez stworzenie gry, ale również poprzez realne wsparcie walki z koronawirusem. Część zysku ze sprzedaży ER Pandemic Simulator zostanie przeznaczona właśnie na ten cel”.

Zobacz również: Akcjonariusze Rafako zdecydowali na NWZ o dalszym istnieniu spółki

Brak znaczącej reakcji inwestorów na wiadomość o premierze nowej gry

We wtorek około godziny 11:00 na walorach Movie Games pojawił się większy ruch wzrostowy, skutkujących osiągnięciem poziomu 74 zł, co stanowiło kilkuprocentowy wzrost w porównaniu z poniedziałkowym zamknięciem.

Po blisko 4 godzinach handlu, o 12:45 walory Movie Games tracą 0,56%, a kurs wynosi 70,6 zł. Obroty przekroczyły 700 tysięcy złotych.

Notowania Movie Games z wtorkowej sesji. Źródło: stooq.com

Analizując notowania producenta gier z NewConnect, łatwo zauważyć, że od połowy marca br. Spółka zanotowała gigantyczne wzrosty. Od dołka bessy walory podrożały o ponad 600%! Obecnie kurs zatrzymał się w okolicach 70 zł, a jego dalsze losy są uzależnione przede wszystkim od sprzedaży opublikowanej niedawno gry: Drug Dealer Simulator, a także od postępów nad 2 nowymi produkcjami: opisanej w artykule gry ER Pandemic Simulator, a także zapowiedzianej 20 marca American Motorcycle Simulator.

invest
Notowania Movie Games z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Movie Games jest drugą Spółką, która chce wykorzystać pandemię COVID-19 jako temat do stworzenia nowej gry. Kilka dni temu, na platformie Steam oraz GOG zadebiutowała produkcja spółki Jujubee: COVID: The Outbreak, jednak nie spotkała się ona ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem graczy. Więcej o nowej grze Jujubee można przeczytać tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here