Naga MarketsLogo Movie GamesMovie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay – producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami.

Spółka wypracowała 528,75 tys. zł zysku netto w 2018 r. wobec 400,47 tys. zł straty rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 897,27 tys. zł w 2018 r. wobec 2 659,24 tys. zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 652,8 tys. zł wobec 395,87 tys. zł straty rok wcześniej.

“Z pośród naszych premier z roku 2018 na szczególne wyróżnienie zasługują takie tytuły, jak ‘Lust For Darkness’, ‘Treasure Hunter Simulator’ oraz ‘Void Space Racing’, które osiągnęły zwrot poniesionych kosztów na produkcję w ciągu 24h od daty ich premiery. Dokładamy daleko idących starań aby poprzez szybkie weryfikowanie tytułów, jak również optymalizacje kosztową ich produkcji w możliwie największym stopniu gwarantować bezpieczeństwo szybkiego zwrotu kosztów naszych inwestycji, a sukcesy w tym obszarze potwierdzają powyższe premiery, jak również już tegoroczna ‘Plane Mechanic Simulator'” – napisał prezes Mateusz Wcześniak w liście do akcjonariuszy.

“W ubiegłym roku zaprezentowaliśmy również świetnie przyjęte tytuły, które będziemy chcieli wydać w obecnym roku, takie jak: ‘The Beast Inside’, ‘Alaskan Truck Simulator’, ‘Don’t Be Afraid’, ‘Total Alarm’, ‘Plastic Rebelion’. Stworzyło to istotne fundamenty do rozwoju spółki w nadchodzącym czasie poprzez potwierdzenie zainteresowania tworzonymi przez nas grami wyrażonym w tempie budowania steam wishlist (liczby zapisów naszych tytułów do listy życzeń graczy)” – dodał Wcześniak w liście.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożeją o ponad 4% po podaniu wyników. Na wykresie mamy ciekawą sytuację. Kurs przy wysokich obrotach odnotował nowe maksima. Następnie korekta dokonała się przy malejącym wolumenie. Gdy cena spadła w rejon poprzednich szczytów i linii trendu, obroty zaczęły rosnąć. Dzisiaj kurs narusza linię korekty. Możliwe więc, że pojawia się szansa na powrót do wzrostów.

moviegames

Czytaj także: LPP S.A. [LPP], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dnia 3.04.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here