Naga MarketsMovie Games, producent i wydawca gier, nabył od Venture Inc akcje notowanej na NewConnect spółki Patent Fund. Transakcja została zrealizowana w celu pośredniego wprowadzenia do obrotu wchodzącej w skład Rodziny Movie Games spółki Pixel Crow. W wyniku transakcji studio założone przez Macieja Miąsika, legendę polskiego gamedevu, dołączy do grona spółek publicznych szybciej niż pierwotnie zakładano.

Movie Games nabył od Venture Inc akcje notowanej na NewConnect spółki Patent Fund

– Wprowadzenie Pixel Crow na giełdę poprzez odwrotne przejęcie Patent Fund pozwoli znacznie przyspieszyć ten proces. W ramach transakcji inwestorzy, którzy dotychczas wspierali studio w rozwoju, uzyskają szybciej płynność zainwestowanych środków co interpretujemy jako znaczącą wartość dodaną. Jednocześnie nowi inwestorzy otrzymają możliwość szybszej inwestycji w Pixel Crow – komentuje Mateusz Wczesniak, prezes Movie Games.

Te artykuły również Cię zainteresują
Marka Pixel Crow istnieje na rynku już od wielu lat i została założona przez Macieja Miąsika. Jest to jeden z pionierów oraz prawdziwa legenda polskiej branży gier wideo. W swojej prawie 30-letniej karierze odpowiadał za produkcję kilkudziesięciu gier, współpracował z wieloma zespołami oraz edukował całe pokolenia nowych deweloperów. To pod szyldem Pixel Crow Maciej Miąsik stworzył grę Beat Cop, wydaną w 2017 r. przez 11 bit studios. Gra okazała się bestsellerem. Maciej Miąsik pełni w Spółce funkcję Szefa Studia i odpowiada bezpośrednio za nadzór nad pracami produkcyjnymi oraz rozwój każdego z projektów. Prezesem Zarządu Pixel Crow został niedawno Damian Gasiński, który do tej pory pełnił w Spółce funkcję Creative Directora. Jest on związany z Movie Games i odpowiadał za sukces takich gier jak Drug Dealer Simulator, Plane Mechanic Simulator oraz The Beast Inside. Mateusz Wcześniak pełni aktualnie w Pixel Crow funkcję Doradcy Strategicznego.

Studia pracuje obecnie nad czterema produkcjami. Pierwszą z nich jest Total Alarm, fabularna gra połączona z rozgrywką typu resource-management na PC i konsole, zlokalizowana w futurystycznym systemie komunistycznym w kosmosie. W zeszłym miesiącu studio ogłosiło również kolejny tytuł – Terror: Endless Night. Będzie to unikalna mieszanka strategii turowej oraz survival horroru. Gracze wcielą się w kapitana zarządzającego statkiem w pułapce lodowej. Gra będzie nawiązywać do prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w 1845 roku. Premiera gry na platformie Steam zaplanowana jest na 2021 rok. Kolejne dwa tytuły nie zostały jeszcze zapowiedziane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBioMaxima SA pozyska inwestorów instytucjonalnych na rynku regulowanym GPW
Następny artykułCena ropy Brent nagle spada przerywając sześciodniową wzrostową passę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here