Naga MarketsMovie Games przejmuje pakiet akcji w IPO Doradztwo KapitałoweMovie Games, producent i wydawca gier, nabył pakiet akcji notowanej na NewConnect spółki IPO Doradztwo Kapitałowe stanowiący 38,93 procent udziału w akcjonariacie spółki. Transakcja została zrealizowana w celu pośredniego wprowadzenia do obrotu jednego z projektów z rodziny Movie Games, posiadającego globalny potencjał sprzedażowy. W trakcie procesu pośredniego wejścia na NewConnect są już spółki True Games, Movie Games Mobile oraz Pixel Crow.

Movie Games nabył pakiet akcji notowanej na NewConnect spółki IPO Doradztwo Kapitałowe

– Nabycie pakietu akcji w IPO Doradztwo Kapitałowe jest kolejnym elementem sukcesywnego wprowadzania na rynek NewConnect naszych unikatowych projektów, co pozwala uwolnić ich wartość i uzyskać wycenę rynkową, zaś inwestorom daje możliwość lokowania środków w konkretny projekt Grupy. W naszym portfolio znajduje się obecnie kilka ciekawych IP o globalnym potencjale, które mogą skorzystać z rozwoju w ramach IPO DK. W najbliższych tygodniach poinformujemy Inwestorów, który projekt zdecydowaliśmy się wprowadzić do obrotu poprzez  IPO DK i w naszym odczuciu będzie to bardzo interesująca propozycja realizowana w nieszablonowy sposób. Jesteśmy przekonani, że na przejęciu kontroli nad IPO DK zyskają zarówno akcjonariusze tej spółki jak i Rodziny Movie Games. MG nie wyklucza zwiększenia zaangażowania w podmiot, w szczególności, jeśli projekt będzie rozwijał się zgodnie z założeniami – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rodzina Movie Games obejmuje szereg projektów oraz studiów gamedevowych, które mają globalny potencjał sprzedażowy. Brave Lamb Studio pracuje obecnie nad grą Field Hospital, która zabiera gracza do przyfrontowego szpitala polowego podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Goat Gamez jest spółką założoną wspólnie z Robertem Lewandowskim, która pracuje nad grami o szeroko pojętej tematyce sportowej. Studio pracuje obecnie nad grami Championship Simulator, Referee Simulator, Football Agent Simulator, FoodStand Tycoon oraz Inside Football. Mill Games jest natomiast akceleratorem rozwoju powołanym przez Movie Games oraz Grupę INC w celu wsparcia rumuńskich zespołów gamedevowych poprzez finansowanie oraz koprodukcję.

Projekt realizowany w ramach przejętej spółki będzie kolejnym podmiotem z Rodziny MG, który zostanie pośrednio wprowadzony na rynek NewConnect. Obecnie w trakcie tego procesu są Spółki Movie Games Mobile, True Games oraz Pixel Crow. Movie Games Mobile jest w trakcie połączenia ze spółką Infoscan. NWZ Spółki telemedycznej zadecydowało o sprzedaży ZCP oraz udziałów w spółkach zależnych co jest jednym z elementów Term Sheet zawartego z Movie Games Mobile. True Games łączy się natomiast ze spółką K&K Herbal, której NWZ zmieniło już nazwę na True Games Syndicate oraz powołało nową Radę Nadzorczą odzwierciedlającą nowy segment działalności spółki. Pixel Crow zamierza natomiast wejść na rynek NewConnect poprzez połączenie ze spółką Patent Fund.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | kurs eur/usd | kurs eur usd | wykresy kryptowalut | biomed lublin giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here