Naga MarketsMovie Games - logoMovie Games zawiązał spółkę Road Studio, w której objął 97% akcji, podała spółka. Pozostałe 3% akcji w nowej spółce objął Maciej Nowak.

Movie Games zawiązał spółkę Road Studio

“Przedmiotem działalności Road Studio będzie produkcja symulatorów o szeroko pojętej tematyce podróży i survivalu. Pierwszymi projektami, za które odpowiedzialne w grupie Movie Games ma być Road Studio, to ‘Alaskan Truck Simulator’ oraz ‘American Motorcycle Simulator’. Spółka planuje stworzenie całego uniwersum gier bazujących na tych dwóch tytułach” – czytamy w komunikacie.

W przypadku “Alaskan Truck Simulator”, spółka – w zamian za pokrycie dotychczasowych i przyszłych kosztów produkcji – będzie miała znaczący udział w przychodach. W przypadku “American Motorcycle Simulator”, emitent sprzeda spółce IP do tytułu, podano także.

“Jednocześnie spółka rozpoczyna w najbliższym czasie pracę nad 6 kolejnymi tytułami znajdującymi się w uniwersum ‘Alaskana Truck Simulatora’ oraz ‘American Motorcycle Simulatora’, co znacząco wpłynie na możliwości ich wzajemnej promocji” – czytamy także.

Te artykuły również Cię zainteresują

Movie Games zawrze umowę ze spółką, w wyniku której będzie stanowił wyłącznego wydawcę dla produkcji realizowanych przez Road Studio.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay – producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here