Naga MarketsMovie GamesW trakcie czwartkowej sesji notowania spółki Movie Games rosną na GPW o ponad 7% i rysują nowe, historyczne maksima na wysokości 40,5 zł. Ostatni szczyt znajdował się na poziomie 40 zł i został ustanowiony 19 września 2019 r. Akcje podmiotu dynamicznie rosną od czasu opublikowania we wtorek informacji o zawarciu istotnej umowy dotyczące portowania gry „Postal Redux” należącej do Running With Scissors Studio LLC.

  • Akcje Movie Games pokonują 40 zł i rysują nowe, historyczne maksima
  • Od marcowych dołków spółka zyskuje ponad 130%
  • Spółka MD Games, w której Movie Games jest udziałowcem zawarło umowę na portowanie gry Postal Redux na konsolę Xbox oraz PlayStation 4

Akcje Movie Games na rekordowych poziomach

Spółka MD Games sp. o.o., w której Emitent posiada 40% udziałów w kapitale zakładowym zawarła w dniu dzisiejszym umowę na portowanie gry „Postal Redux” należącej do Running With Scissors Studio LLC na konsolę Xbox oraz PlayStation 4. „Postal Redux” to odświeżona wersja pierwszego „Postala” z poprawionym sterowaniem, bardziej zaawansowaną grafiką i dopracowanym systemem gry grupowej (tzw. Co-op) – napisano w komunikacie z 7 kwietnia.

Movie Games oceniało wówczas, że podpisanie „istotnej umowy” może bezpośrednio przełożyć się na kształtowanie sytuacji finansowej oraz wpłynąć na wzrost wyceny akcji notowanych w ramach NewConnect. Obserwowane w czwartek wzrosty zdecydowanie to potwierdzają.

Jest to gra akcji, przeznaczona dla pełnoletnich graczy, która wzbudziła wiele kontrowersji na całym świecie stając się kultową produkcją. Wcielając się w postać psychopatycznego zabójcy gracz ma za zadanie wyeliminować wszystkie formy życia przy użyciu m.in. granatów, karabinów maszynowych czy wyrzutni rakiet. Postal zdobył liczne nagrody w tym: E3 Best of Show, Gold Medal czy PC GAMER#2 Most Controversial Game of All Time – dodano.

Movie Games wybije wielomiesięczną konsolidację?

Jeżeli akcje Movie Games zamkną się powyżej poziomu 40 złotych, to wtedy wybiją obserwowaną od września ubiegłego roku konsolidację, pomiędzy historycznymi maksimami, a strefą wsparcia wypadają na 28 zł (za wyjątkiem marcowego spadku do 16 zł).

W tym momencie jednak akcja Movie Games kosztuje jednak 39,5 zł, tracąc złotówkę od historycznych maksimów, konsolidacja może zostać więc utrzymana.

Movie Games w czwartek testowało najwyższe poziomy w historii. Źródło: Topstock.pl
Movie Games w czwartek testowało najwyższe poziomy w historii. Źródło: Topstock.pl


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRezerwa Federalna ogłasza kolejny program pomocowy wart 2,3 bln USD
Następny artykułZłoty jedną z najniżej oprocentowanych walut na świecie. Co to oznacza dla PLN?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here