Naga MarketsMovie GamesNotowania spółki Movie Games nie oparły się giełdowej panice i obecnie jej akcje można nabyć blisko poziomów z okresu debiutu spółki. W ostatnim czasie większość spółek z branży zachowuje się dość podobnie, odrabiając część strat. Wydaje się, że może to być jeden z pierwszych sektorów, który odrobi straty sprzed paniki. Movie Games spełnia chyba wszelkie kryteria ku temu.

  • Kurs Movie Games z perspektywami do wzrostów
  • Udział PlayWay w akcjonariacie chroni przed wydaniem niedopracowanych gier
  • Pandemia sprzyja producentom gier

Gaming liderem odrabiania strat po wybuchu pandemii

Przed krachem jej kurs wzrastał, a na obroty czy zainteresowanie także firma nie może narzekać. Strona fundamentalna także wygląda dobrze, a udział PlayWay w akcjonariacie można uznawać za duży atut. Warto mieć na uwadze historię gry „Drift19” od ECC Games, którą PlayWay uchronił przed wypuszczeniem na rynek produktu z błędami. Można także spoglądać na notowania PlayWay, gdyż widoczna jest ostatnio korelacja i z pewnością wzrosty lidera pomogą Movie Games.movie games

Jest na co czekać i co wyceniać

Kluczowe w przypadku producentów gier jest jednak to aby inwestorzy mieli pod co grać czyli aby mogli dyskontować przyszłość w postaci gier, które odniosą sukces. To jest duży atut spółki, gdyż po za serią symulatorów czekamy na sukcesy takich gier jak “Lust From Beyond”, „Alaskan Truck Simulator”, „Drug Dealer Simulator” czy „Save The Forest”. Tytuły te trzymają się bardzo mocno na listach życzeń portalu Steam. Sprawa koronawirusa zdaje się tylko branży pomagać. Ostatnio kilka spółek podało, że zauważa znaczący wzrost zainteresowania swoimi grami (np. Vivid Games – 25% wzrost pobrań gier w lutym, czy też No Gravity Games, który stwierdził, że branża będzie beneficjantem epidemii).

Także Movie Games podał niedawno, że epidemia sprawiła wyraźny wzrost sprzedaży gier. W piątek poznamy też raport całoroczny. Są więc powody do wzrostów i szybka reakcja popytowa pokazuje, że zainteresowanie akcjami nadal się utrzymuje. Jedyny problem może się pojawić, gdy panika na światowych rynkach będzie się przedłużać i cały czas większość inwestorów będzie po prostu chciał się pozbywać akcji. Od strony technicznej, która obecnie ma drugorzędne znaczenie, sukcesem byłby powrót ponad przełamaną linię trendu.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here