Naga MarketsMovie Games [MOV], Vercom [VRC] – Gorące spółki dniaProducent gier, spółka Movie Games odnotowała 6,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2021 r. wobec 0,46 mln zł straty rok wcześniej – podano we wczorajszym raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 0,86 mln zł wobec 0,94 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3,8 mln zł wobec 1,1 mln zł rok wcześniej. W I-III kw. 2021 r. spółka miała 13,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 3,57 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 9,29 mln zł w porównaniu z 8,06 mln zł rok wcześniej.

W komentarzu przyznano, że kluczowym wydarzeniem kwartału był sukces gry “Gas Station Simulator” od Drago Entertainment. Gra została sprzedana już w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, a szacuje się, że do końca roku sprzedaż może sięgnąć nawet 600 tysięcy sztuk.Walka o wybicie z konsolidacji

Obecnie spółka intensywnie pracuje nad rozwojem gry „Drug Dealer Simulator”, w którym może pomóc współpraca z twórcami serialu „Narcos”. Po trzech kwartałach roku, spółka notuje rekordowy stan środków na kontach, który przekracza 12 mln zł. Na wykresie trwa walka o wybicie z konsolidacji, co mogłoby być pierwszym krokiem do zakończenia trendu spadkowego.

movie games


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Test sentymentu

Wynikami za III kwartał pochwalił się wczoraj także Vercom. Mimo iż wyniki były bardzo mocne w ujęciu rok do roku, okazały się być niższe od oczekiwań analityków. Wydaje się, że to było powodem słabego otwarcia sesji. W kolejnych godzinach nie brakowało jednak chętnych na kupno akcji po niższej cenie i spora część spadku została odrobiona. Wyniki pokazują, że spółka rozwija się intensywnie i w dłuższym terminie zakup akcji po porannej przecenie może okazać się opłacalny.

vercom

Vercom odnotował 4,82 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 4,81 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 44,3 mln zł wobec 22,84 mln zł rok wcześniej. “Nasze przychody wzrosły o 94% r/r i wyniosły 44,2 mln zł. Na poziomach zyskowności również osiągnęliśmy wzrosty – skorygowana EBITDA urosła o 55% r/r, osiągając wartość 9,3 mln zł, a marża brutto wyniosła 13,7 mln zł, co oznacza wzrost o 85%.” – skomentował prezes Krzysztof Szyszka. Sukcesem jest także podwojenie bazy klientów w omawianym okresie.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here