Naga MarketsMovie Games [MOV], Ronson Development [RON] – Gorące spółki dniaCzwartkowa sesja przyniosła debiut długo wyczekiwanej i kilkukrotnie przekładanej gry „Lust from Beyond” od Movie Games. Jest to kolejny horror tego studia i jedna z ważniejszych premier od czasu „Cyberpunka”. Gra debiutuje w niezbyt sprzyjającym otoczeniu szerokiego rynku, ale także w gorszych nastrojach w samej branży gamingowej po porażce gry od CD Projekt. Brak wiary w sukces wczorajszego debiutanta był zresztą widoczny na wykresie. Notowania spadały od połowy lutego, choć trzeba przyznać, że w tym samym czasie nie działo się najlepiej na wielu spółkach z branży.

    • Pozytywne oceny gry „Lust from Beyond” od Movie Games
    • Ronson traci po wynikach za IV kwartał

Nowa gra debiutowała jednak z dobrej pozycji startowej, a mianowicie miała najwyższą wishlistę w historii spółek z Grupy PlayWay. W dodatku, Movie Games ma spore doświadczenie w tym gatunku (choćby Lust for Darkness) i już udowodniło, że potrafi robić dobre gry. Ostatni miesiąc przyniósł także sporo bardzo pozytywnych opinii zarówno na Steam (np. prolog gry miał 82% pozytywnych opinii) jak i w branżowych serwisach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Otwarcie pokaże reakcję na wczorajszy debiut

Debiut odbył się już po zamknięciu czwartkowej sesji, podczas której popyt dochodził do głosu w godzinach popołudniowych. Po debiucie, trudno ocenić liczebność grających (na tle zgromadzonej wishlisty), gdyż horror jest dość specyficznym gatunkiem. Sporo mamy jednak pozytywnych opinii o grze (92% pozytywnych), co najlepiej świadczy o Movie Games.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Słabszy IV kwartał

Wynikami za 2020 rok pochwalił się wczoraj deweloper Ronson. Spółka odnotowała 40,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 17,41 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 55,15 mln zł wobec 26,19 mln zł zysku rok wcześniej. W tym czasie spółka sprzedała rekordową ilość 918 lokali. “Pomimo burzliwych czasów po raz kolejny Ronson z dobrymi wynikami finansowymi, silnym bilansem i pozycją gotówkową okazał się wiarygodnym partnerem biznesowym dla wszystkich interesariuszy. W 2020 roku spółka pozyskała rekordowe 100 mln zł z emisji obligacji serii V – popyt wyniósł ponad 150 mln zł. W minionym roku spłacone zostały obligacje o wartości 57,1 mln zł oraz kredyty w kwocie 13,1 mln zł netto.

W rezultacie nasze wskaźniki zadłużenia netto do kapitałów własnych pozostały na bezpiecznych poziomach” – skomentował prezes firmy. Skąd więc spadki na wykresie? Po pierwsze, mocne wyniki zostały już zdyskontowane dużym trendem wzrostowym. Po drugie, okazją do korekty okazały się być słabsze od oczekiwań wyniki za IV kwartał (wynik netto ponad 2 mln zł niższy od konsensusu). Wczoraj kurs naruszał poziom 2 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin akcje | s&p 500 notowania | prognozy bitcoin | kurs dolara prognozy | notowania euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here