Naga MarketsMovie Games - mobilna spółka zależna połączy się z Infoscan? - zapiski giełdowego spekulantaProducent gier, spółka Movie Games poinformowała w czwartek, że jej firma zależna, powołana w celu wydawania gier mobilnych – Movie Games Mobile, rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego połączenia ze spółką Infoscan. Powodem połączenia jest chęć szybszego wejścia na rynek giełdowy. Dotąd Infoscan zajmował się szeroko pojętą telemedycyną. “Potencjalna transakcja będzie korzystna dla obecnych akcjonariuszy Infoscanu. Zmiana profilu działalności oraz koncentracja na perspektywicznym rynku gamedev’owym powinna pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe spółki, a co za tym idzie – jej wycenę przez rynek” – podano w komunikacie.

  • Movie Games może przejąć InfoScan
  • W ten sposób na GPW trafi Movie Games Mobile

Wydaje się to rozsądne podejście, zważywszy na fakt, że Infoscan specjalnie nie zyskał w okresie pandemii, mimo działania w sprzyjającej temu branży. Jeżeli dojdzie do połączenia to kurs Infoscanu powinien zyskiwać, tym bardziej, że nowy podmiot już w przyszłym roku zacznie wydawanie mobilnych wersji sprawdzonych gier, takich jak: Drug Dealer Simulator, Alaskan Truck Simulator czy American Motorcycle Simulator.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kanale spadkowym

Na notowaniach Movie Games, informacja nie wywołała większego poruszenia. Od końca listopada kurs spadł w skrajnym momencie o 25%. Czytelne wsparcie mamy przy 85-87 zł. Impulsem do odbicia może być ustalenie dokładnej daty wyczekiwanej gry Lust from Beyond, która miała ukazać się jeszcze w tym roku, mimo że jest na to coraz mniej czasu.

movie games


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here