Naga MarketsMovie Games Mobile oraz Infoscan zawarły porozumienie w sprawie połączenia obu spółekMovie Games Mobile, warszawski producent gier mobilnych oraz Infoscan, firma telemedyczna z rynku NewConnect, uzgodnili podstawowe warunki i założenia procesu połączenia obu Spółek, czyli tzw. Term Sheet. Transakcja zostanie zrealizowana poprzez nabycie akcji Infoscan przez akcjonariuszy Movie Games Mobile zgodnie z odpowiednim parytetem.

Movie Games skupi się na realizacji odpowiednich warunków, których efektem będzie połączenie obu Spółek

Aby transakcja doszła do skutku Infoscan zadeklarował się zrealizować szereg działań restrukturyzacyjnych, m.in. sprzedać Zorganizowaną Część Przedsiębiorstwa, spłacić zobowiązania oraz uzyskać odpowiednie zgody korporacyjne. W następnym kroku obie spółki podpiszą umowę inwestycyjną. W wyniku procesu Movie Games Mobile może zadebiutować na NewConnect szybciej niż zakładano.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozmowy ze spółką Infoscan przebiegają bardzo pomyślnie oraz nadspodziewanie szybko. Bardzo sprawnie ustaliliśmy warunki połączenia, które będą korzystne dla akcjonariuszy obu spółek. W najbliższym czasie będziemy wspólnie pracować nad realizacją postanowień zawartych w Term Sheet, po czym zwołane zostanie Walne Zgromadzenie Infoscan, które powinno zatwierdzić proces połączenia. Dzięki temu Movie Games Mobile dołączy do spółek notowanych na NewConnect, a akcjonariusze Infoscanu staną się współwłaścicielami spółki z perspektywicznego segmentu gier mobilnych  – informuje Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

Zgodnie z Term Sheet Infoscan wraz z Movie Games Mobile w najbliższym czasie skupią się na realizacji odpowiednich warunków, których efektem będzie połączenie obu Spółek. W pierwszej kolejności firma telemedyczna sprzeda swoje aktywa oraz zorganizowaną część przedsiębiorstwa podmiotowi zewnętrznemu. W dalszej kolejności obie spółki będą poddane badaniu stanu prawnego i finansowemu. Po braku jakichkolwiek zastrzeżeń Infoscan dokona spłaty wszystkich zobowiązań m.in ze środków pozyskanych ze sprzedaży ZCP oraz emisji akcji uchwalonej w ubiegłym tygodniu na NWZA Infoscanu. Ponadto spółka zobowiązała się do zakończenia umowy inwestycyjnej z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund. Każdy z powyższych etapów będzie wymagał zatwierdzenia przez NWZ Akcjonariuszy Infoscanu.

W momencie otrzymania zaproszenia do negocjacji dotyczących połączenia od jednego z akcjonariuszy zdecydowaliśmy się przystąpić do rozmów, będąc po realizacji ostatniej z sześciu obligatoryjnych transz finansowania spółki przez fundusz EHGOSF. Liczymy na to, że połączenie z Movie Games Mobile oraz zmiana profilu działalności spowoduje odbudowę wartości spółki – komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan.

Movie Games Mobile to podmiot powołany przez Movie Games, którego działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier na wspomniane platformy. Spółka powstała, aby wprowadzić Rodzinę MG na rynek gier mobilnych. Movie Games Mobile będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z Rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow.

Spółka zamierza wprowadzić na platformy mobilne 4 gry z Rodziny Movie Games. Premiera Drug Dealer Simulator Mobile zaplanowana jest na 2021 roku. Mobilna wersja Alaskan Truck Simulator ma trafić na rynek w III kwartale 2021 roku, a American Motorcycle Simulator na przełomie 2021 i 2022 roku. W roku 2022 do rąk inwestorów ma trafić także mobilna wersja Gangster Simulator. W tym celu podpisane zostały stosowne umowy z Movie Games, Road Studio oraz True Games, czyli producentami powyższych tytułów w wersji na PC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here