Naga MarketsMovie Games miało 6,59 mln zł zysku netto, 0,14 mln zł zysku EBIT w I kw. 2021Movie Games odnotowało 6,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 0,13 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Movie Games przedstawia swoje wyniki finansowe

Zysk operacyjny wyniósł 137 tys. zł wobec 136 tys zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,79 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 885 tys. zł rok wcześniej.

“Wyniki sprzedażowe “Lust from Beyond” są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Chcemy natomiast cały czas zwiększać zasięgi tego tytułu i rozbudowywać community, dlatego pracujemy nad wersją z niższymi ograniczeniami wiekowymi, która pozwoli nam wejść z tą grą do krajów o wysokich restrykcjach. To, co nas cieszy najbardziej, to fakt, że gra została zauważona przez Davida Jaffe, legendę gamingu z Kaliforni, nagrodzonego przez BAFTA autora serii God of War. Nawiązaliśmy z Davidem współpracę, w ramach której został on naszym konsultantem kreatywnym, a na najbliższym WZA nasi akcjonariusze zdecydują o powołaniu go do rady nadzorczej spółki. W tym czasie kontynuowana była sprzedaż naszego flagowego tytułu “Drug Dealer Simulator” – powiedział prezes Mateusz Wcześniak, cytowany w komunikacie.

Na koniec kwartału w skład Grupy wchodziło 9 spółek, a najważniejsze z nich to m.in. “True Game”, powołane wraz z raperami Sokołem i Małolatem skupionymi na produkcji gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, “Road Studio” tworzące gry osadzone w stylistyce drogi i podróży, czy też “Movie Games Mobile” zajmujące się produkcją gier mobilnych. Istotnym nowym dodatkiem do Rodziny Movie Games jest Image Games, studio założone z nagrodzonym m.in. Złotą Palmą i Złotym Lwem domem produkcyjnym Platige Image. Image Games skupi się na produkcji gier o tematyce gangsterskiej, osadzonych w różnych realiach historycznych.

“Warto dodać, że w skład naszej rodziny wchodzą również spółki, które specjalizują się nie tylko w poszczególnej tematyce, ale również w segmentach, w których wcześniej nie prowadziliśmy działalności. Przykładem jest Brave Lamb Studio, które specjalizuje się w grach Indie Premium oraz Image Games, który będzie produkował gry z segmentu AA. Mamy w portfolio również spółki portingowe, takie jak MD Games, czy Iron VR, a także akcelerator rozwoju dla niezależnych zespołów gamedevowych z Rumunii, czyli Mill Games” – dodał Wcześniak.

Jak wskazał, w portfolio produkcyjnym Rodziny Movie Games znajduje się kilkanaście produkcji w toku, które na przestrzeni najbliższych dwóch lat powinny zostać udostępnione graczom, przynosząc wartość całej grupie, ale także każdej ze spółek z osobna.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. wyniósł 6,28 mln zł wobec 0,13 mln zł zysku rok wcześniej.

invest

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here