Naga MarketsMovie Games - logoMovie Games kupił 31 tys. akcji spółki Tovildo Investments to jest 31% w liczbie głosów i kapitale zakładowym za 31 tys. zł, podała spółka. Dzięki tej transakcji spółka weszła do nowego segmentu gier indie premium.

Movie Games startuje w nowym segmencie

“W ramach spółki skupiony został czternastoosobowy zespół Brave Lamb Studio, który tworzy grę ‘Field Hospital’. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze gier dla największych polskich i zagranicznych podmiotów, w tym narracyjnych gier z elementami mechanik RTS z segmentu indie premium, do którego zaproszony został emitent” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Zamiarem spółki jest zostanie globalnym wydawcą gry ‘Field Hospital’ na wszystkich platformach sprzętowych (w tym konsolowych)” – czytamy także.

Jak podkreśla spółka, w wyniku realizowanej transakcji Movie Games wszedł do nowego segmentu gier indie premium, w którym dotychczas nie prowadził działalności.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay – producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie – oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here