Naga MarketsNotowane na NewConnect Premium Fund SA, spółka-matka studia gamingowego Mousetrap Games planuje w ramach rozpoczętej właśnie zbiórki crowdfundingowej pozyskać 2 miliony złotych w dalszy rozwój i stworzenie nowych tytułów swojej spółki zależnej.

O przyszłych planach wrocławskiego Mousetrap Games Agnieszka Zaręba z Comparic24.tv rozmawiała z prezesem, Edwardem Mężykiem.


Mousetrap Games rozpoczyna crowdfunding. W grze 2 miliony zł

We współpracy z platformą finansowania społecznościowego Crowdway.pl, Premium Fund SA, spółka matka Mousetrap Games, planuje pozyskać od inwestorów 2 miliony złotych, które chce przeznaczyć na dalszy rozwój Grupy w segmencie gier mobilnych.

Według szacunków analityków, światowy rynek gier wart jest 152,1 mld dolarów i rośnie w tempie do 20 proc. rocznie. Około 45 proc. tej branży stanowią gry mobilne. Mając na koncie nagradzane gry i plan na launch kolejnych 15 tytułów, w tym właśnie segmencie widzimy nasz dalszy sukces. Do udziału w nim chcemy zaprosić społeczność crowdfundingową – komentował Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games Sp z o.o. i nowy prezes Premium Fund SA.

Studio będące autorem takich tytułów jak „Rocat Jumpurr” czy „Run the Beat”, nagrodzonych w konkursie The Big Indie Pitch, chce m.in. przeznaczyć 460 tysięcy zł z pozyskanych środków na dalszy rozwój Rocata, 340 tysięcy zł na produkcję Lovely Music i 150 tysięcy złotych na pozyskanie nowych tytułów, wypuszczając w 2020 łącznie 15 nowych gier. Pełne informacje dotyczące przyszłego podziału środków znajdują się na stronie zbiórki crowdfundingowej https://zainwestujwgry.pl/.

Jak wynika z prognoz, rynek gier mobilnych w 2020 roku ma wzrosnąć o 13%. Przyszły sukces spółki Mousetrap Games gwarantować mają między innymi historie innych studiów gamingowych w Polsce, które w ciągu ostatnich 3 lat osiągały stopy zwrotu od 200 do prawie 600%, gdzie indeks WIG.Games rósł w skali ostatnich 12 miesięcy o 18%.

WESPRZYJ AKCJĘ CROWDFUNDINGOWĄ MOUSETRAP GAMES

Przejęcie Mousetrap Games przez Premium Fund

Notowana na giełdzie NewConnect spółka akcyjna Premium Fund przejęła 100% udziałów w Mousetrap Games Sp. z o. o. Udziałowcy Mousetrap Games objęli większościowy pakiet w spółce matce. Prezesem Premium Fund SA został Edward Mężyk.

Premium Fund SA pierwotnie nazywało się Smoke Shop SA i powstało w 2010 r. w wyniku przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę Akcyjną. Spółka prowadziła sieć salonów zajmujących się detalicznym handlem artykułami tytoniowymi oraz akcesoriami do palenia tytoniu. W grudniu 2010 r. Smoke Shop S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect.

Mousetrap Games
Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games Sp. z o.o. i Premium Fund SA [/fot. Alicja Sikora]
Mousetrap Games staje się spółką zależną Premium Fund SA, a dzięki swojej spółce-matce notowanej na giełdzie otwierają się przed nią zupełnie nowe możliwości i drogi rozwoju – mówi Edward Mężyk. – Od wielu miesięcy przy wsparciu udziałowców opracowywałem plany rozwoju na najbliższe cztery lata, które w całości opierają się na analizie danych i współpracy z doświadczonymi partnerami.

Mousetrap Games Sp. z o.o. to studio gamingowe z Wrocławia, które specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne. Firma działa od 2017 roku i ma na koncie dwa zwycięstwa w międzynarodowym konkursie The Big Indie Pitch: za muzyczną platformówkę „Run the Beat” (Berlin 2019) i docenioną za humor, grafikę i rozgrywkę „Rocat Jumpurr” (Londyn 2020). Mousetrap Games to trzecia na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch. Premiera „Rocat Jumpurr” odbędzie się już w tym roku.

SPRAWDŹ CROWDFUNDING MOUSETRAP GAMESConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here