Naga Markets



Motoryzacja zyskuje. Spadki na energetyceW trakcie wtorkowego handlu główny krajowy indeks, WIG20, zyskał 1,6%, kończąc obrót blisko 1825 pkt. mWIG40 podbił dziś o 2,12% podczas gdy sWIG80 zwyżkował o 0,96%. Obroty na szerokim rynku wyniosły blisko 1,1 mld, z czego 796 mln przypadło na WIG20. Najmocniejszym sub-indeksem był dziś WIG-Motoryzacja (+6,5%) podczas gdy na drugim końcu szali widniał WIG-Energia ze spadkiem 4,21%.

Giełdy z dobrym wynikiem. Umowa handlowa USA-Chiny nadal obowiązuje

Już przed sesją futures wskazywały na potencjalnie wzrostowe otwarcia. Rynek dość dobrze przyjął tłumaczenia Trumpa/Navarro dot. wcześniejszych sugestii jakoby styczniowy „deal” handlowy z Chinami został zawieszony. Ostatecznie obydwaj politycy zasugerowali, iż umowa obowiązuje, co częściowo rozwiało ostatnie spekulacje dot. problemów z realizacją założeń ze strony Pekinu. Wsparciem było również wyznaczenie nowego ATH na Nasdaq’u. W Europie, podobnie jak na WIG20, indeksy zamknęły się jednak w pewnej odległości od intra-sesyjnych maksimów co wskazuje, iż kupujący nie mają już szczególnej inicjatywy po ostatnich wzrostach.

Lokalnie, w ramach WIG20, ponad 4% wzrosty zanotowały walory PKO BP i Pekao. Z ponad 6% spadkami musieli zmierzyć się akcjonariusze Tauronu oraz PGE. Na szerokim rynku mocne wzrosty prezentowały dziś akcje Tbulla (+30%) czy Brastera (+36,36%). W pierwszym przypadku spółka poinformowała o pracach nad nową grą na PC. Z zauważalnymi zwyżkami notowane dziś były również Mabion i Synektik. Po spadkowej stronie rynku widniały, poza energetyką, walory KCI, gdzie spółka poinformowała o potencjalnych planach deslistingu.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsze podbicie WIG20 sugeruje chęć podejścia pod ostatnie szczyty w rejonie 1870 pkt. Próba ta została jednak skontrowana przez podaż, co ponownie kieruje uwagę na przebieg sesji w USA.

Autor poleca również: 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here